Профил на менаџерот: Rainer Wans

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Rainer Wans
Држава: Германија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 10, 2014
Последна интеракција: Мај 8 2022, 23:27:56
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (536)
Освоени поени:7 (759)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (55)
Пол-позиции:0 (4)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: 1.75 (1.42)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(35/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Rainer Wans Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 4
Број на најавувања:1787
Време поминато на ГПРО:788.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 28
Позиција во сезоната:11
Пари: $??.???.???
Возач: Marco Dillmann (78)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 R-28 16 0 0 0 0 0 1 0 R2 7830 Pipirelli $26.023.261 Задржи група
85 A-5 31 0 0 0 0 0 11 0 R2 5798 Pipirelli $4.493.885 Испаднат
84 R-110 4 0 6 0 0 71 17 4.18 QF 2740 Pipirelli $26.012.196 Промовиран
83 A-17 33 0 0 0 0 0 14 0 - 5091 Pipirelli $13.505.408 Испаднат
82 R-111 4 2 8 1 1 80 17 4.71 SF 3426 Pipirelli $14.531.630 Промовиран
81 R-111 12 0 0 0 0 4 12 0.33 - 5702 Pipirelli $9.687.126 Задржи група
78-80 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
77 R-27 17 0 0 0 0 3 7 0.43 QF 7877 Pipirelli $25.332.323 Задржи група
76 R-27 12 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 3908 Pipirelli $38.858.120 Задржи група
75 R-27 25 0 0 0 0 0 2 0 - 7114 Pipirelli $20.568.292 Задржи група
73-74 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 R-157 7 0 2 0 0 33 11 3 QF 6853 Pipirelli $49.955.328 Задржи група
70-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
69 R-24 25 0 0 0 0 0 0 - R1 11781 Pipirelli $24.890.975 Задржи група
68 R-24 13 0 0 0 0 1 12 0.08 - 6120 Pipirelli $22.659.704 Задржи група
67 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
66 A-38 36 0 0 0 0 0 5 0 - 13607 Pipirelli $11.900.433 Пензиониран
65 A-38 25 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2008 Pipirelli $14.995.270 Задржи група
64 A-38 31 0 0 0 0 0 17 0 - 3532 Pipirelli $11.745.231 Задржи група
63 A-38 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 2713 Pipirelli $55.098.186 Задржи група
62 A-38 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2858 Pipirelli $73.880.794 Задржи група
61 A-38 24 0 0 0 0 0 16 0 QF 4760 Pipirelli $60.791.325 Задржи група
60 A-38 25 0 0 0 0 0 15 0 R2 5631 Pipirelli $44.126.776 Задржи група
59 A-38 20 0 0 0 0 3 16 0.19 - 4092 Pipirelli $35.296.539 Задржи група
58 A-38 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 2030 Pipirelli $40.751.640 Задржи група
57 A-38 30 0 0 0 0 0 17 0 QF 2527 Pipirelli $12.611.893 Задржи група
56 A-38 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 4673 Pipirelli $3.310.988 Задржи група
55 R-208 3 1 9 0 0 98 17 5.76 QF 3628 Pipirelli $13.982.982 Промовиран
54 R-208 5 1 6 0 0 75 17 4.41 QF 2707 Pipirelli $26.632.723 Задржи група
53 R-208 9 0 1 0 0 32 17 1.88 QF 3228 Pipirelli $16.597.502 Задржи група
52 R-208 7 0 3 3 0 36 10 3.6 QF - Pipirelli $61.764.271 Задржи група
51 A-52 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 1924 Pipirelli $18.735.189 Испаднат
50 A-52 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $16.895.100 Задржи група
49 R-243 4 0 5 0 0 60 16 3.75 W - Pipirelli $19.754.661 Промовиран
48 A-81 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $23.473.542 Испаднат
47 R-297 3 1 6 0 0 78 17 4.59 SF 2200 Pipirelli $16.507.996 Промовиран
46 R-297 7 0 3 0 0 48 17 2.82 QF ? Pipirelli $-18.959.566 Задржи група
45 R-297 13 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-20.079.766 Задржи група
44 A-13 33 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $8.160.295 Испаднат
43 R-98 2 2 6 0 0 90 17 5.29 SF 2276 Pipirelli $13.151.349 Промовиран
42 R-98 10 0 0 0 0 16 16 1 R1 - Pipirelli $12.760.819 Задржи група
41 R-98 15 0 0 0 0 7 14 0.5 - - Pipirelli $24.689.000 Задржи група