Профил на менаџерот: Manuel Iannessa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Manuel Iannessa
Држава: Италија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 12, 2014
Последна интеракција: Мар 8 2017, 11:17:02
Постови на форумот:7  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (268)
Освоени поени:0 (423)
Победи:0 (16)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (4)
Просечно поени/трка: - (1.58)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(64/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Manuel Iannessa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:manuel.iannessa
 Twitter:carapelle
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 5
Број на најавувања:2213
Време поминато на ГПРО:559.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
58-87 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
57 R-20 8 1 3 0 1 36 14 2.57 QF 8056 Pipirelli $-13.352.159 Задржи група
56 R-20 9 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 4069 Pipirelli $-27.128.628 Задржи група
55 A-102 20 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 7487 Pipirelli $-2.216.416 Испаднат
54 R-25 1 7 11 11 2 110 17 6.47 SF 3983 Pipirelli $19.583.167 Промовиран
53 R-25 10 0 2 0 0 21 14 1.5 F 7911 Pipirelli $-15.034.047 Задржи група
52 A-56 30 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $-2.785.230 Испаднат
51 A-56 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $8.439.658 Задржи група
50 A-56 20 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 ? Pipirelli $8.188.781 Задржи група
49 R-265 3 2 7 1 1 78 17 4.59 W ? Pipirelli $10.191.339 Промовиран
48 A-111 22 0 0 0 0 0 17 0 - 1744 Pipirelli $-11.806.378 Испаднат
47 R-3 2 6 8 6 0 87 17 5.12 W ? Pipirelli $41.346.442 Промовиран
46 R-3 9 0 1 2 0 20 17 1.18 QF ? Pipirelli $-5.260.560 Задржи група
45 R-3 16 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 - Pipirelli $-8.774.695 Задржи група
44 R-294 8 0 1 0 0 32 17 1.88 R1 ? Pipirelli $-5.321.139 Задржи група
43 R-294 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-1.382.879 Задржи група
42 R-294 20 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $30.389.853 Задржи група
41 R-294 27 0 0 0 0 0 8 0 - - Pipirelli $25.374.367 Задржи група