Профил на менаџерот: Xavi Bartoli

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Xavi Bartoli
Држава: Шпанија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 22, 2014
Последна интеракција: Окт 22 2021, 16:51:22
Постови на форумот:15  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (728)
Освоени поени:8 (1168)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (83)
Пол-позиции:0 (10)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 1.14 (1.6)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 21, 2015)
Достигнувања:

23% отклучени

(83/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Xavi Bartoli Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 8
Број на најавувања:3616
Време поминато на ГПРО:1366.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во врска

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 43
Позиција во сезоната:11
Пари: $???.???.???
Возач: John Vincent (123)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: VATANEN
Екипен пласман:15
Поени на тимот:222.8

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-43 8 0 0 0 0 25 17 1.47 SF 1034 Pipirelli $129.356.057 Задржи група
82 A-43 6 0 1 0 0 22 17 1.29 R2 1137 Pipirelli $123.651.922 Задржи група
81 A-43 11 0 0 0 0 17 17 1 QF 942 Pipirelli $91.802.429 Задржи група
80 A-43 9 0 1 1 0 27 17 1.59 QF 1261 Pipirelli $55.540.043 Задржи група
79 A-43 9 0 2 0 1 25 17 1.47 R2 1145 Pipirelli $33.949.491 Задржи група
78 P-8 33 0 0 0 0 0 17 0 - 475 Avonn $-1.444.214 Испаднат
77 A-67 4 0 4 0 0 51 17 3 SF 834 Pipirelli $45.912.903 Промовиран
76 P-25 30 0 0 0 0 0 17 0 QF 410 Yokomama $28.890.789 Испаднат
75 P-25 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 426 Yokomama $45.235.977 Задржи група
74 A-20 3 0 9 1 1 85 17 5 F 617 Pipirelli $107.935.688 Промовиран
73 A-20 5 0 4 0 0 57 17 3.35 R2 812 Pipirelli $103.182.893 Задржи група
72 A-20 10 0 0 0 1 22 17 1.29 QF 971 Pipirelli $104.732.429 Задржи група
71 A-20 13 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 1077 Pipirelli $66.413.966 Задржи група
70 A-20 18 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1291 Pipirelli $47.728.729 Задржи група
69 A-20 6 0 2 0 0 34 17 2 R1 1054 Pipirelli $25.414.543 Задржи група
68 P-20 18 0 0 0 0 4 17 0.24 - 379 Yokomama $-17.768.324 Испаднат
67 P-20 28 0 0 0 1 2 17 0.12 QF 624 Yokomama $5.960.597 Задржи група
66 P-20 19 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 1228 Yokomama $13.515.570 Задржи група
65 P-20 18 0 1 0 0 9 17 0.53 R2 1541 Dunnolop $31.235.336 Задржи група
64 P-20 20 0 0 0 1 4 17 0.24 R1 405 Contimental $68.727.014 Задржи група
63 A-89 2 1 6 0 3 82 17 4.82 SF 849 Pipirelli $153.952.908 Промовиран
62 A-89 5 2 3 0 2 57 17 3.35 F 843 Pipirelli $146.437.601 Задржи група
61 A-89 10 1 2 0 1 27 17 1.59 R1 3114 Pipirelli $111.013.746 Задржи група
60 A-89 11 0 1 0 0 20 17 1.18 R1 1999 Pipirelli $45.705.915 Задржи група
59 P-16 28 0 0 0 1 0 17 0 R1 773 Dunnolop $-12.579.265 Испаднат
58 M-1 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 3228 Dunnolop $-10.890.065 Испаднат
57 P-24 1 4 10 3 2 94 17 5.53 R2 137 Dunnolop $43.645.964 Промовиран
56 P-24 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 341 Dunnolop $43.293.074 Задржи група
55 P-24 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 464 Dunnolop $110.938.116 Задржи група
54 P-24 4 0 3 0 2 54 17 3.18 SF 114 Dunnolop $73.623.894 Задржи група
53 P-24 11 0 1 0 0 20 17 1.18 SF 245 Yokomama $108.997.258 Задржи група
52 P-24 13 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 298 Yokomama $131.662.414 Задржи група
51 A-25 2 5 9 3 2 95 17 5.59 W ? Pipirelli $170.783.016 Промовиран
50 A-25 5 0 3 0 1 36 17 2.12 QF ? Pipirelli $169.727.080 Задржи група
49 A-25 9 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 ? Pipirelli $138.185.778 Задржи група
48 A-25 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 ? Pipirelli $145.697.288 Задржи група
47 A-25 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $121.581.412 Задржи група
46 A-25 15 0 0 1 0 19 17 1.12 R1 ? Pipirelli $104.338.489 Задржи група
45 A-25 11 1 2 0 0 28 17 1.65 R1 1072 Pipirelli $71.658.929 Задржи група
44 A-25 20 0 0 0 0 7 16 0.44 - - Pipirelli $14.656.199 Задржи група
43 R-287 1 7 10 1 0 102 17 6 W ? Pipirelli $7.419.397 Промовиран
42 A-65 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $-4.645.697 Испаднат
41 R-361 8 1 3 0 4 26 9 2.89 - - Pipirelli $21.866.946 Промовиран