Профил на менаџерот: Christoffer Backollas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Christoffer Backollas
Држава: Шведска
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 3, 2009
Последна интеракција: Вчера во 13:29:53
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (559)
Освоени поени:8 (744)
Победи:0 (9)
Подиуми:1 (49)
Пол-позиции:0 (60)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 1.14 (1.33)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

19% отклучени

(71/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christoffer Backollas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 4
Број на најавувања:1536
Време поминато на ГПРО:192.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 51
Позиција во сезоната:9
Пари: $?.???.???
Возач: Domenico Pirro (98)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:3
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Any-SMS (R51) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 R-51 19 0 0 0 0 0 15 0 R1 6047 Pipirelli $6.702.252 Задржи група
82 R-51 11 0 1 0 0 18 17 1.06 QF 5704 Pipirelli $12.853.538 Задржи група
81 R-51 2 1 5 3 3 76 16 4.75 F 5107 Pipirelli $-6.538.836 Задржи група
80 R-51 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 6441 Pipirelli $12.600.776 Задржи група
79 R-37 9 0 0 0 2 12 16 0.75 R2 6296 Pipirelli $-8.096.050 Задржи група
66-78 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-117 10 0 0 0 3 15 15 1 QF 5629 Pipirelli $4.672.850 Задржи група
49-64 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
48 A-54 35 0 0 0 0 0 12 0 - - Pipirelli $-6.747.002 Испаднат
47 R-201 5 0 5 2 0 59 13 4.54 QF - Pipirelli $6.739.973 Промовиран
46 R-201 9 0 2 2 0 36 13 2.77 R2 - Pipirelli $3.279.504 Задржи група
45 R-201 9 0 0 0 0 18 9 2 R1 - Pipirelli $-18.195.076 Задржи група
44 R-201 17 0 0 0 0 2 8 0.25 QF - Pipirelli $-2.027.829 Задржи група
43 R-201 12 0 2 2 0 19 13 1.46 R1 - Pipirelli $812.175 Задржи група
42 R-201 12 0 1 0 0 17 10 1.7 R2 - Pipirelli $-5.121.657 Задржи група
41 A-33 35 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-4.246.542 Испаднат
40 R-124 3 2 7 13 0 79 17 4.65 W ? Pipirelli $11.035.986 Промовиран
39 A-5 38 0 0 0 0 0 13 0 - - Pipirelli $-67.531 Испаднат
38 R-16 7 4 5 9 3 55 17 3.24 R2 ? Pipirelli $6.508.946 Промовиран*
37 R-16 17 0 0 0 0 2 11 0.18 R2 - Pipirelli $-5.918.081 Задржи група
36 R-16 7 0 4 4 1 36 16 2.25 SF - Pipirelli $-7.905.766 Задржи група
35 R-16 13 0 1 0 0 8 5 1.6 - - Pipirelli $1.044.515 Задржи група
34 R-281 15 0 0 0 0 5 9 0.56 R1 - Pipirelli $-44.350.182 Задржи група
33 R-281 18 0 0 0 0 2 12 0.17 R1 - Pipirelli $-30.058.677 Задржи група
31-32 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
30 R-34 28 0 0 0 0 0 14 0 R1 - Pipirelli $-12.118.176 Задржи група
29 R-34 18 0 0 2 0 2 7 0.29 R2 - Pipirelli $-9.505.751 Задржи група
28 R-34 21 0 0 2 0 0 9 0 R1 - Pipirelli $-5.618.902 Задржи група
27 R-34 18 0 0 2 0 3 16 0.19 QF - Pipirelli $4.767.021 Задржи група
26 R-34 11 0 1 2 0 17 17 1 R1 2099 Pipirelli $-6.277.382 Задржи група
25 R-34 20 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $-13.229.410 Задржи група
24 R-34 22 0 0 0 0 3 13 0.23 R1 - Pipirelli $8.966.155 Задржи група
23 R-34 10 0 1 0 0 27 15 1.8 R2 - Pipirelli $4.263.945 Задржи група
22 R-34 15 0 0 1 0 10 15 0.67 QF - Pipirelli $-6.226.087 Задржи група
21 R-34 12 0 1 1 0 19 16 1.19 QF - Pipirelli $-7.165.146 Задржи група
20 R-34 15 0 1 4 0 17 17 1 SF 2118 Pipirelli $-16.645.656 Задржи група
19 R-34 7 0 1 2 0 32 13 2.46 R1 - Pipirelli $2.894.416 Задржи група
18 R-34 16 0 0 0 0 5 14 0.36 R2 - Pipirelli $-17.771.860 Задржи група
17 R-34 16 0 0 0 0 11 15 0.73 R1 - Pipirelli $17.283.801 Задржи група
16 R-34 5 0 4 7 0 40 17 2.35 SF ? blank $7.758.057 Задржи група
15 R-34 8 1 3 0 0 33 14 2.36 - - blank $-7.505.175 Задржи група
14 R-34 17 0 0 0 0 11 15 0.73 - - blank $-5.941.439 Задржи група
13 R-34 13 1 2 1 2 24 14 1.71 - - blank $-20.001.659 Задржи група