Профил на менаџерот: Juan Pablo Romagnoni

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Juan Pablo Romagnoni
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 21, 2014
Последна интеракција: Вчера во 02:59:21
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:10 (527)
Освоени поени:0 (1187)
Победи:0 (34)
Подиуми:0 (105)
Пол-позиции:0 (35)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 0 (2.25)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

39% отклучени

(137/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Juan Pablo Romagnoni Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 41, Трка 16
Број на најавувања:4072
Време поминато на ГПРО:1843.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Luiz Felipe Nasr (166)
Технички Директор: André Bigois (109)
Екипа во целост:12
Гуми: Contimental
Име на тим: VATANEN
Екипен пласман:7
Поени на тимот:357.7998

Спонзори

Paneri (P15) - 15 трки
Gamma (P15) - 1 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 P-15 2 3 8 2 3 84 17 4.94 F 118 Dunnolop $40.185.667 Промовиран
71 P-15 16 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 462 Yokomama $80.550.201 Задржи група
70 P-15 24 0 1 1 1 6 17 0.35 R2 392 Yokomama $94.614.549 Задржи група
69 A-60 2 1 8 1 8 68 16 4.25 R2 4029 Pipirelli $74.041.720 Промовиран
68 A-60 7 1 4 0 3 46 16 2.88 QF 4168 Pipirelli $61.294.715 Задржи група
67 P-12 35 0 0 0 0 0 17 0 R2 3970 Yokomama $7.348.857 Испаднат
66 M-3 29 0 0 0 1 2 16 0.12 R2 1980 Dunnolop $3.575.212 Испаднат
65 M-3 25 0 1 0 0 6 17 0.35 - 3224 Badyear $9.403.800 Задржи група
64 M-3 27 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 2612 Badyear $13.049.384 Задржи група
63 M-3 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1051 Badyear $17.745.158 Задржи група
62 P-15 2 4 11 2 6 102 17 6 W 707 Dunnolop $21.056.145 Промовиран
61 P-15 13 2 2 0 1 23 17 1.35 R1 1124 Yokomama $68.121.729 Задржи група
60 A-52 1 8 12 4 6 123 17 7.24 W 729 Pipirelli $80.310.207 Промовиран
59 A-52 5 1 4 0 1 48 16 3 SF 4064 Pipirelli $49.739.298 Задржи група
58 P-10 28 0 0 0 1 2 17 0.12 QF 1735 Avonn $10.041.207 Испаднат
57 M-5 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 413 Dunnolop $-3.560.273 Испаднат
56 M-5 23 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 289 Badyear $44.264.532 Задржи група
55 P-3 1 4 9 3 5 90 17 5.29 R1 143 Avonn $55.115.898 Промовиран
54 P-3 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2865 Avonn $55.625.271 Задржи група
53 A-83 1 6 12 8 7 112 16 7 SF 3443 Pipirelli $103.135.178 Промовиран
52 A-83 4 2 4 1 0 54 17 3.18 R2 ? Pipirelli $112.359.501 Задржи група
51 A-83 7 0 1 4 0 33 17 1.94 R1 ? Pipirelli $121.654.976 Задржи група
50 A-83 4 1 4 0 0 57 17 3.35 R2 708 Pipirelli $148.846.255 Задржи група
49 A-83 6 0 2 1 0 29 17 1.71 QF 903 Pipirelli $137.037.734 Задржи група
48 A-83 4 0 3 0 0 41 16 2.56 R2 - Pipirelli $104.444.559 Задржи група
47 A-83 11 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1184 Pipirelli $92.561.625 Задржи група
46 A-83 7 0 2 0 1 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $42.116.334 Задржи група
45 A-83 15 0 0 0 0 12 15 0.8 R2 - Pipirelli $38.915.793 Задржи група
44 A-83 28 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $17.326.397 Задржи група
43 R-113 1 1 9 8 0 99 16 6.19 W - Pipirelli $29.136.079 Промовиран
42 R-113 6 0 7 0 0 66 17 3.88 QF 2263 Pipirelli $-1.533.516 Задржи група
41 R-113 21 0 0 0 0 1 2 0.5 - - Pipirelli $17.784.320 Задржи група