Профил на менаџерот: Edison Giçi

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Edison Giçi
Држава: Албанија
Пол:Машко
Се приклучи:Јун 25, 2014
Последна интеракција: Авг 1 2017, 13:50:09
Постови на форумот:0  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (81)
Освоени поени:0 (234)
Победи:0 (4)
Подиуми:0 (19)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (1)
Просечно поени/трка: - (2.89)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

9% отклучени

(31/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Edison Giçi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 47, Трка 3
Број на најавувања:703
Време поминато на ГПРО:143.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
54-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
53 R-280 9 0 2 0 0 23 5 4.6 - 13570 Pipirelli $22.904.866 Задржи група
52 A-60 27 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $-2.754.741 Пензиониран
51 A-60 24 0 0 0 0 3 8 0.38 R1 - Pipirelli $19.900.572 Задржи група
50 R-146 2 1 7 0 0 82 17 4.82 F 2222 Pipirelli $11.997.190 Промовиран
49 A-124 28 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $10.799.653 Испаднат
48 R-12 3 3 9 9 1 97 17 5.71 SF 1899 Pipirelli $31.258.543 Промовиран
47 R-12 11 0 1 2 0 29 15 1.93 - - Pipirelli $-9.861.870 Задржи група