Профил на менаџерот: Pedro Nazaré

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Pedro Nazaré
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 12, 2009
Последна интеракција: Вчера во 23:29:09
Постови на форумот:276  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (1221)
Освоени поени:10 (3168)
Победи:1 (174)
Подиуми:1 (297)
Пол-позиции:0 (132)
Најбрзи круга:0 (142)
Просечно поени/трка: 5 (2.59)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 19, 2009)
Достигнувања:

76% отклучени

(279/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pedro Nazaré Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 6
Број на најавувања:21335
Време поминато на ГПРО:5482.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 75
Позиција во сезоната:3
Пари: $??.???.???
Возач: Satoru Takahara (120)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:41
Гуми: Pipirelli
Име на тим: STORM Drivers
Екипен пласман:42
Поени на тимот:56.1333

Спонзори

Cartierier (A75) - 23 трки
Gamma (P10) - 4 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-75 5 0 3 1 0 44 17 2.59 QF 1724 Pipirelli $34.091.685 Задржи група
83 A-75 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 1373 Pipirelli $9.177.240 Задржи група
82 P-10 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 317 Dunnolop $-929.265 Испаднат
81 M-1 9 0 2 0 0 20 17 1.18 R2 79 Dunnolop $-5.407.200 Испаднат
80 Elite 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 14 Michelini $-1.561.663 Испаднат
79 M-2 1 6 12 11 2 114 17 6.71 SF 19 Michelini $36.159.251 Промовиран
78 P-24 1 13 17 9 6 160 17 9.41 SF 31 Dunnolop $63.262.462 Промовиран
77 P-24 5 2 3 0 0 42 17 2.47 R1 152 Dunnolop $83.891.762 Задржи група
76 A-87 1 12 15 11 11 149 17 8.76 F 698 Pipirelli $188.653.415 Промовиран
75 A-87 5 2 4 0 2 50 17 2.94 R2 965 Pipirelli $147.192.792 Задржи група
74 A-87 5 0 3 1 0 52 17 3.06 SF 881 Pipirelli $152.906.781 Задржи група
73 A-87 6 1 4 0 1 38 17 2.24 R2 1031 Pipirelli $89.844.737 Задржи група
72 P-1 1 4 10 3 2 98 17 5.76 F 74 Dunnolop $-2.729.965 Испаднат
71 M-3 6 1 5 0 0 44 17 2.59 R1 39 Dunnolop $-2.953.353 Испаднат
70 P-1 1 10 13 12 12 122 17 7.18 F 56 Michelini $22.536.503 Промовиран
69 A-53 1 16 17 16 15 168 17 9.88 W 184 Pipirelli $48.977.554 Промовиран
68 A-53 5 1 3 4 1 45 17 2.65 QF 839 Pipirelli $18.446.127 Задржи група
67 P-2 3 2 5 1 0 57 17 3.35 QF 126 Dunnolop $-1.151.501 Испаднат
66 M-4 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 193 Dunnolop $-8.494.513 Испаднат
65 Elite 20 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 378 Michelini $-1.826.504 Испаднат
64 M-2 1 8 16 2 9 144 17 8.47 SF 10 Dunnolop $34.402.043 Промовиран
63 M-2 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 37 Dunnolop $60.525.993 Задржи група
62 P-3 1 11 17 10 11 150 17 8.82 W 40 Dunnolop $120.311.205 Промовиран
61 P-3 6 1 3 1 1 36 17 2.12 R1 2596 Yokomama $146.915.314 Задржи група
60 A-73 3 5 6 1 2 71 17 4.18 QF 823 Pipirelli $151.015.617 Промовиран
59 A-73 6 2 2 0 2 47 17 2.76 QF 934 Pipirelli $67.341.863 Задржи група
58 P-4 1 14 15 13 11 154 17 9.06 W 37 Dunnolop $-546.411 Испаднат
57 P-4 6 2 3 0 3 42 17 2.47 R2 192 Dunnolop $16.218.487 Задржи група
56 A-38 1 9 12 8 5 124 17 7.29 W 522 Pipirelli $19.811.338 Промовиран
55 P-1 28 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 514 Avonn $25.376.086 Испаднат
54 P-1 26 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 255 Dunnolop $42.561.206 Задржи група
53 A-112 1 3 12 0 3 112 17 6.59 SF 335 Pipirelli $62.372.300 Промовиран
52 A-112 9 0 2 0 0 27 17 1.59 - ? Pipirelli $34.579.930 Задржи група
51 A-112 8 1 3 0 2 41 17 2.41 SF 1049 Pipirelli $75.144.797 Задржи група
50 P-13 35 0 0 0 0 0 17 0 - 1388 Pipirelli $32.567.310 Испаднат
49 M-2 37 0 0 0 0 0 17 0 - 208 Avonn $4.399.856 Испаднат
48 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 - 65 Badyear $7.988.638 Испаднат
47 Elite 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 27 Badyear $23.011.809 Задржи група
46 Elite 18 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 58 Badyear $30.183.717 Задржи група
45 Elite 15 1 1 0 0 10 17 0.59 R2 31 Badyear $6.164.734 Задржи група
44 Elite 24 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 46 Badyear $6.978.037 Задржи група
43 Elite 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 70 Badyear $10.019.159 Задржи група
42 Elite 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Avonn $5.406.011 Задржи група
41 Elite 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 61 Avonn $29.995.377 Задржи група
40 Elite 22 0 0 0 0 0 17 0 - ? Avonn $7.323.834 Задржи група
39 M-4 3 1 5 1 1 65 17 3.82 SF 29 Avonn $38.441.756 Промовиран
38 M-4 15 1 1 0 1 12 17 0.71 R1 68 Dunnolop $20.105.745 Задржи група
37 M-4 4 1 5 2 0 55 17 3.24 F 27 Dunnolop $23.742.708 Задржи група
36 Elite 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 37 Dunnolop $10.944.107 Испаднат
35 M-3 3 2 7 3 2 63 17 3.71 F 52 Dunnolop $30.620.613 Промовиран
34 Elite 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 40 Dunnolop $10.670.322 Испаднат
33 Elite 19 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $23.420.405 Задржи група
32 Elite 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 19 Badyear $14.849.867 Задржи група
31 Elite 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 24 Badyear $20.555.249 Задржи група
30 M-3 1 10 17 12 9 150 17 8.82 W 11 Badyear $51.109.308 Промовиран
29 M-3 10 1 2 1 0 21 17 1.24 SF ? Yokomama $25.051.337 Задржи група
28 P-12 1 6 14 3 5 119 17 7 W 56 Dunnolop $58.922.494 Промовиран
27 P-12 16 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 217 Yokomama $52.669.440 Задржи група
26 A-64 1 12 15 3 14 151 17 8.88 W 166 Pipirelli $51.518.451 Промовиран
25 P-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $21.474.772 Испаднат
24 M-1 33 0 0 0 0 0 17 0 - ? Dunnolop $7.614.944 Испаднат
23 M-1 11 0 0 0 0 16 17 0.94 R2 ? Bridgerock $7.913.985 Задржи група
22 M-1 22 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 87 Dunnolop $5.632.422 Задржи група
21 M-1 13 0 1 0 0 11 17 0.65 - ? Badyear $14.427.923 Задржи група
20 P-16 1 7 11 2 5 103 17 6.06 F ? Dunnolop $51.849.383 Промовиран
19 P-16 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 196 Yokomama $36.961.082 Задржи група
18 P-16 21 0 0 0 0 5 17 0.29 - ? Pipirelli $45.876.971 Задржи група
17 A-34 2 4 6 1 3 82 17 4.82 F 227 Pipirelli $34.556.907 Промовиран
16 A-34 13 1 1 0 0 18 17 1.06 R1 ? blank $33.365.403 Задржи група
15 A-34 25 0 0 0 0 4 17 0.24 - ? blank $34.896.952 Задржи група
14 R-55 11 0 1 0 0 25 17 1.47 - ? blank $25.774.394 Промовиран*
13 R-13 29 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $4.512.622 Задржи група