Профил на менаџерот: Teemu Andersson

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Teemu Andersson
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 13, 2009
Последна интеракција: Јун 11 2021, 04:42:48
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (1066)
Освоени поени:4 (956)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (59)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (178)
Просечно поени/трка: 1.33 (0.9)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

34% отклучени

(121/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Teemu Andersson Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 6
Број на најавувања:2239
Време поминато на ГПРО:229.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 49
Позиција во сезоната:11
Пари: $??.???.???
Возач: Yuji Yamamoto (87)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: DragonForce
Екипен пласман:1454
Поени на тимот:0

Спонзори

Uhrendirect (R49) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 R-49 11 0 1 0 0 10 12 0.83 SF 6294 Pipirelli $9.592.984 Задржи група
80 R-49 10 0 0 0 0 15 15 1 QF 5409 Pipirelli $10.292.104 Задржи група
79 R-49 15 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5487 Pipirelli $174.104 Задржи група
78 R-49 18 0 0 0 0 0 16 0 R2 5123 Pipirelli $-5.323.581 Задржи група
77 R-49 10 0 1 0 1 28 17 1.65 SF 4153 Pipirelli $5.925.980 Задржи група
76 R-49 13 0 1 0 0 11 15 0.73 R1 5841 Pipirelli $-914.087 Задржи група
75 R-49 12 0 1 2 0 18 17 1.06 R1 3757 Pipirelli $-1.651.299 Задржи група
74 R-49 13 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 4907 Pipirelli $-15.378.038 Задржи група
73 R-49 16 0 0 0 0 2 12 0.17 R2 6679 Pipirelli $-13.440.347 Задржи група
72 R-49 19 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 5604 Pipirelli $4.580.770 Задржи група
71 R-49 24 0 0 0 0 0 16 0 R2 5162 Pipirelli $5.811.059 Задржи група
70 R-49 15 0 0 0 0 4 16 0.25 QF 5392 Pipirelli $7.251.031 Задржи група
69 R-49 14 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4910 Pipirelli $4.076.101 Задржи група
68 R-49 11 0 2 0 1 21 17 1.24 R2 3429 Pipirelli $3.000.402 Задржи група
67 R-49 14 0 0 0 0 4 16 0.25 R2 5389 Pipirelli $-9.932.476 Задржи група
66 R-49 14 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 3818 Pipirelli $-12.677.660 Задржи група
65 A-32 40 0 0 0 0 0 17 0 - 3425 Pipirelli $19.319.545 Испаднат
64 A-32 39 0 0 0 0 0 17 0 - 4864 Pipirelli $13.763.115 Задржи група
63 A-32 31 0 0 0 0 0 16 0 R1 4836 Pipirelli $22.597.942 Задржи група
62 R-196 5 1 3 1 3 44 17 2.59 QF 3481 Pipirelli $16.293.032 Промовиран
61 R-196 15 0 0 0 1 2 16 0.12 R1 5343 Pipirelli $12.762.035 Задржи група
60 R-196 13 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 4011 Pipirelli $15.558.270 Задржи група
59 R-196 6 1 3 4 5 68 17 4 SF 3510 Pipirelli $15.625.624 Задржи група
58 R-196 11 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 4269 Pipirelli $-5.821.915 Задржи група
57 R-217 9 0 3 3 2 34 17 2 R2 3981 Pipirelli $23.496.776 Задржи група
56 R-217 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 6112 Pipirelli $12.855.122 Задржи група
55 R-217 15 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 6603 Pipirelli $1.995.259 Задржи група
54 R-217 14 0 0 0 5 13 16 0.81 R1 8022 Pipirelli $6.762.590 Задржи група
53 R-217 12 0 0 0 7 12 17 0.71 R2 8421 Pipirelli $7.547.181 Задржи група
52 R-217 10 0 1 0 3 14 16 0.88 R1 - Pipirelli $4.848.955 Задржи група
51 R-217 7 1 3 0 7 46 17 2.71 SF ? Pipirelli $-20.818.607 Задржи група
50 R-217 11 0 0 0 1 10 17 0.59 R2 ? Pipirelli $-31.335.842 Задржи група
49 R-217 7 0 1 0 13 33 16 2.06 SF - Pipirelli $9.014.863 Задржи група
48 R-217 6 1 3 9 13 37 17 2.18 QF ? Pipirelli $6.588.774 Задржи група
47 R-217 7 1 4 0 6 41 14 2.93 SF - Pipirelli $-7.727.660 Задржи група
46 R-217 7 1 4 2 9 44 16 2.75 QF - Pipirelli $-10.184.436 Задржи група
45 R-217 11 0 2 0 9 27 17 1.59 QF ? Pipirelli $-27.219.560 Задржи група
44 R-217 8 1 3 3 8 39 14 2.79 QF - Pipirelli $-2.738.440 Задржи група
43 R-217 8 1 4 2 15 39 16 2.44 R2 - Pipirelli $-12.686.476 Задржи група
42 R-217 10 1 1 1 4 23 13 1.77 R2 - Pipirelli $-21.104.505 Задржи група
41 R-217 21 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $14.387.251 Задржи група
40 R-51 16 0 0 0 2 5 10 0.5 R2 - Pipirelli $-401.710 Задржи група
39 R-51 13 1 1 0 0 10 7 1.43 R1 - Pipirelli $3.719.713 Задржи група
38 R-51 18 0 0 0 0 4 15 0.27 R2 - Pipirelli $-989.335 Задржи група
37 R-51 18 0 0 0 3 2 9 0.22 R2 - Pipirelli $32.936.501 Задржи група
36 R-376 24 0 0 0 0 0 15 0 R1 - Pipirelli $1.753.290 Задржи група
35 A-68 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-18.809.350 Испаднат
34 R-81 4 5 6 0 11 61 17 3.59 R2 ? Pipirelli $20.942.219 Промовиран
33 R-81 6 1 5 0 9 48 17 2.82 QF ? Pipirelli $-15.083.645 Задржи група
32 R-81 10 1 1 0 7 22 16 1.38 R1 - Pipirelli $-25.769.323 Задржи група
31 R-81 25 0 0 0 2 0 13 0 R2 - Pipirelli $-8.745.741 Задржи група
30 R-81 28 0 0 0 6 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-1.499.793 Задржи група
29 R-81 24 0 0 0 2 0 16 0 R1 - Pipirelli $-21.038.229 Задржи група
28 R-81 17 0 0 0 4 6 17 0.35 R2 ? Pipirelli $-5.327.899 Задржи група
27 R-81 9 0 1 0 3 26 16 1.62 QF - Pipirelli $-15.358.103 Задржи група
26 R-81 15 0 0 0 0 8 16 0.5 R2 - Pipirelli $-18.646.680 Задржи група
25 R-81 12 1 1 0 0 14 13 1.08 R1 - Pipirelli $-24.097.154 Задржи група
24 R-81 20 0 0 0 0 4 16 0.25 QF - Pipirelli $1.728.604 Задржи група
23 R-81 21 0 0 0 1 4 17 0.24 R2 ? Pipirelli $-7.791.116 Задржи група
22 R-81 25 0 0 0 0 0 15 0 R2 - Pipirelli $-1.451.344 Задржи група
21 R-81 19 0 0 0 6 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $-30.286.173 Задржи група
20 R-81 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-14.556.927 Задржи група
19 R-81 26 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $-8.743.884 Задржи група
18 R-81 15 0 0 0 1 3 17 0.18 SF ? Pipirelli $-1.991.461 Задржи група
17 R-81 11 1 2 1 3 23 17 1.35 QF ? Pipirelli $-1.080.030 Задржи група
16 R-81 13 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 ? blank $-4.785.750 Задржи група
15 R-81 14 0 1 0 4 14 14 1 - - blank $-8.461.487 Задржи група
14 R-81 25 0 0 0 1 1 17 0.06 - ? blank $-17.752.842 Задржи група
13 R-81 33 0 0 0 0 0 12 0 - - blank $17.185.413 Задржи група