Профил на менаџерот: Sam Terry

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Sam Terry
Држава: Англија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 13, 2009
Последна интеракција: Сеп 23 2013, 23:39:44
Постови на форумот:328  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (255)
Освоени поени:0 (569)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (47)
Пол-позиции:0 (17)
Најбрзи круга:0 (24)
Просечно поени/трка: - (2.23)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 12, 2009)
Достигнувања:

23% отклучени

(84/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Sam Terry Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 13, Трка 6
Број на најавувања:2395
Време поминато на ГПРО:563.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Момче

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
38-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
37 R-10 7 0 3 0 1 39 14 2.79 SF - Pipirelli $-6.556.222 Задржи група
36 R-262 9 1 2 1 5 28 12 2.33 R1 - Pipirelli $-11.967.187 Задржи група
35 R-262 7 2 3 0 4 47 15 3.13 R2 - Pipirelli $-6.621.690 Задржи група
28-34 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
27 R-162 32 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $16.380.317 Задржи група
26 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
25 R-20 9 1 2 2 2 26 16 1.62 R1 - Pipirelli $-19.492.493 Задржи група
24 A-32 28 0 0 0 2 0 10 0 R2 - Pipirelli $-61.985.145 Испаднат
23 A-32 22 0 0 0 0 1 15 0.07 R1 - Pipirelli $18.373.645 Задржи група
22 R-10 1 7 11 3 4 112 17 6.59 W 1645 Pipirelli $29.373.860 Промовиран
21 R-10 7 1 3 0 1 43 17 2.53 R1 ? Pipirelli $-14.167.163 Задржи група
20 P-15 17 0 1 0 0 6 17 0.35 - 353 Pipirelli $-37.372.813 Спец пот
19 P-15 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 230 Dunnolop $5.471.714 Задржи група
18 A-35 2 5 9 1 0 94 17 5.53 QF ? Pipirelli $24.140.505 Промовиран
17 A-35 15 1 1 0 2 11 17 0.65 QF ? Pipirelli $19.614.213 Задржи група
16 R-196 2 5 6 10 2 77 17 4.53 F ? blank $26.714.815 Промовиран
15 A-9 27 0 0 0 1 0 17 0 - ? blank $-26.802.176 Испаднат
14 R-7 6 1 5 0 0 53 17 3.12 - ? blank $6.950.154 Промовиран*
13 R-7 30 0 0 0 0 0 11 0 - - blank $-16.556.367 Задржи група