Профил на менаџерот: Junior Almeida

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Junior Almeida
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 20, 2007
Последна интеракција: Авг 12 2018, 01:13:49
Постови на форумот:1446  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (630)
Освоени поени:0 (1112)
Победи:0 (35)
Подиуми:0 (95)
Пол-позиции:0 (18)
Најбрзи круга:0 (27)
Просечно поени/трка: - (1.77)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 10, 2007)
Достигнувања:

30% отклучени

(105/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Junior Almeida Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 3, Трка 15
Број на најавувања:5867
Време поминато на ГПРО:1674 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Junior Almeida (Последна обнова: Мај 14 2012, 18:48:00)
11 Seasons @ Elite Group
3 Podiums with 1 Win.I'm back. LET'S ROCK! :)