Профил на менаџерот: Kristijan Mihovic

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Kristijan Mihovic
Држава: Хрватска
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 30, 2014
Последна интеракција: Денес во 18:07:23
Постови на форумот:698  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (664)
Освоени поени:14 (1185)
Победи:0 (33)
Подиуми:2 (102)
Пол-позиции:0 (64)
Најбрзи круга:0 (37)
Просечно поени/трка: 2.8 (1.78)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 25, 2016)
Достигнувања:

43% отклучени

(155/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Kristijan Mihovic Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 42, Трка 17
Број на најавувања:11820
Време поминато на ГПРО:2950.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:5
Пари: $??.???.???
Возач: Toranosuke Fushida (156)
Технички Директор: Ian Symonds (103)
Екипа во целост:51
Гуми: Badyear
Име на тим: Supersonic Turtles
Екипен пласман:5
Поени на тимот:209.9333

Спонзори

Vodaphone (M1) - 28 трки
Tridionic (M1) - 16 трки
NKG (M1) - 9 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 M-1 6 0 1 0 1 26 17 1.53 QF 1447 Yokomama $45.110.160 Задржи група
80 M-1 5 1 4 3 0 41 17 2.41 SF 51 Yokomama $46.186.393 Задржи група
79 M-1 5 0 4 0 0 36 17 2.12 R2 38 Yokomama $51.821.264 Задржи група
78 M-1 5 2 2 1 2 40 17 2.35 R2 50 Yokomama $42.427.091 Задржи група
77 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 685 Pipirelli $62.187.183 Испаднат
76 M-4 2 2 10 3 1 96 17 5.65 W 16 Yokomama $78.681.622 Промовиран
75 M-4 5 0 4 1 1 40 17 2.35 R2 49 Yokomama $43.743.419 Задржи група
74 M-4 20 0 0 0 0 10 17 0.59 R1 829 Yokomama $31.629.888 Задржи група
73 M-4 5 0 3 1 0 44 17 2.59 SF 40 Badyear $27.265.983 Задржи група
72 M-4 17 0 0 0 1 15 17 0.88 R1 1752 Dunnolop $30.853.332 Задржи група
71 P-20 3 1 6 0 1 65 17 3.82 QF 183 Yokomama $45.549.975 Промовиран
70 P-20 7 0 2 0 2 27 17 1.59 SF 145 Yokomama $25.215.582 Задржи група
69 P-20 5 1 2 4 0 40 17 2.35 QF 205 Yokomama $25.908.200 Задржи група
68 P-20 6 1 2 2 0 32 17 1.88 QF 166 Yokomama $33.001.976 Задржи група
67 P-20 13 1 1 0 0 18 17 1.06 R2 1868 Yokomama $27.244.988 Задржи група
66 P-20 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 394 Yokomama $42.253.342 Задржи група
65 P-20 20 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 3163 Yokomama $16.173.080 Задржи група
64 P-20 21 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 2392 Yokomama $21.355.294 Задржи група
63 M-3 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 236 Dunnolop $21.803.019 Испаднат
62 M-3 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 663 Contimental $43.418.053 Задржи група
61 P-21 3 3 8 8 2 80 17 4.71 SF 577 Dunnolop $101.348.301 Промовиран
60 P-21 7 1 3 1 1 45 17 2.65 R1 294 Dunnolop $137.342.110 Задржи група
59 P-21 12 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 5285 Dunnolop $142.921.741 Задржи група
58 A-83 2 8 10 16 9 96 17 5.65 SF 6225 Pipirelli $185.253.890 Промовиран
57 A-83 4 1 6 2 2 62 17 3.65 R1 926 Pipirelli $128.818.715 Задржи група
56 A-83 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 5816 Pipirelli $122.884.079 Задржи група
55 A-83 17 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 6575 Pipirelli $81.188.769 Задржи група
54 A-83 14 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 6085 Pipirelli $51.201.249 Задржи група
53 P-3 32 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 5034 Avonn $9.814.878 Испаднат
52 P-3 22 0 1 0 0 9 14 0.64 R1 - Avonn $7.612.010 Задржи група
51 P-3 17 0 1 0 0 11 17 0.65 - ? Contimental $24.754.396 Задржи група
50 P-3 19 1 1 0 1 10 17 0.59 R1 ? Contimental $51.039.299 Задржи група
49 P-3 26 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 ? Avonn $34.686.027 Задржи група
48 A-39 3 1 11 11 8 94 17 5.53 SF 755 Pipirelli $88.085.114 Промовиран
47 A-39 9 2 3 1 2 28 16 1.75 R1 - Pipirelli $83.295.652 Задржи група
46 A-39 12 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 1423 Pipirelli $120.969.844 Задржи група
45 A-39 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $47.206.238 Задржи група
44 R-17 4 4 7 8 1 76 17 4.47 F ? Pipirelli $74.926.662 Промовиран
43 R-17 8 2 3 2 1 33 16 2.06 R2 - Pipirelli $-17.361.378 Задржи група
42 R-17 22 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $16.453.120 Задржи група