Профил на менаџерот: Mauro Schumacher

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Mauro Schumacher
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 31, 2014
Последна интеракција: Денес во 06:08:06
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (540)
Освоени поени:8 (1628)
Победи:0 (65)
Подиуми:0 (152)
Пол-позиции:0 (53)
Најбрзи круга:0 (35)
Просечно поени/трка: 0.62 (3.01)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Окт 3, 2014)
Достигнувања:

47% отклучени

(167/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Mauro Schumacher Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 1
Број на најавувања:4935
Време поминато на ГПРО:3310.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 3
Позиција во сезоната:20
Пари: $?.???.???
Возач: Marco Colombo (170)
Технички Директор: Andrew Czapski (99)
Екипа во целост:18
Гуми: Badyear
Име на тим: VATANEN
Екипен пласман:11
Поени на тимот:457.2666

Спонзори

EI du Pond (P24) - 12 трки
Sega Sammy Stock (P24) - 2 трки
TKD (P24) - 16 трки
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 P-24 1 7 13 4 4 136 17 8 W 53 Dunnolop $74.202.858 Промовиран
72 P-24 6 0 1 1 1 34 17 2 R2 952 Yokomama $135.576.007 Задржи група
71 A-93 2 4 12 4 0 116 17 6.82 SF 688 Pipirelli $171.487.251 Промовиран
70 A-93 10 1 2 6 1 31 17 1.82 R2 2990 Pipirelli $148.102.571 Задржи група
69 A-93 7 1 2 5 1 33 17 1.94 QF 4686 Pipirelli $77.641.311 Задржи група
68 P-14 10 0 2 0 0 22 17 1.29 R1 1742 Badyear $-10.439.665 Испаднат
67 A-14 1 11 12 7 0 125 17 7.35 F 829 Pipirelli $22.577.204 Промовиран
66 P-23 5 0 3 0 0 35 17 2.06 SF 554 Dunnolop $-3.559.104 Испаднат
65 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 R2 1225 Dunnolop $2.455.885 Испаднат
64 M-4 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 92 Badyear $17.264.223 Задржи група
63 P-8 2 3 8 5 2 94 17 5.53 W 130 Dunnolop $54.893.209 Промовиран
62 P-8 5 1 3 0 1 46 17 2.71 QF 177 Dunnolop $95.717.492 Задржи група
61 P-8 6 1 1 0 1 37 17 2.18 R2 292 Dunnolop $98.532.941 Задржи група
60 A-31 1 8 16 8 7 141 17 8.29 W 473 Pipirelli $87.380.490 Промовиран
59 A-31 4 4 6 0 1 64 17 3.76 R2 4021 Pipirelli $97.298.328 Задржи група
58 A-31 7 1 4 0 0 34 17 2 R2 2431 Pipirelli $67.095.788 Задржи група
57 P-16 16 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 336 Dunnolop $-14.190.476 Испаднат
56 P-16 4 0 8 0 1 63 17 3.71 F 300 Dunnolop $2.260.854 Задржи група
55 M-4 30 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 127 Contimental $14.423.750 Испаднат
54 P-19 3 0 10 2 0 85 17 5 SF 442 Dunnolop $62.224.700 Промовиран
53 P-19 12 1 1 0 2 15 17 0.88 R2 266 Yokomama $92.070.806 Задржи група
52 P-19 13 0 1 0 1 13 17 0.76 - ? Dunnolop $190.337.018 Задржи група
51 A-76 1 9 12 7 7 112 17 6.59 F ? Pipirelli $227.064.997 Промовиран
50 A-76 5 1 6 0 1 65 17 3.82 F 693 Pipirelli $234.527.007 Задржи група
49 A-76 8 0 2 0 0 19 17 1.12 SF ? Pipirelli $273.408.332 Задржи група
48 A-76 12 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 1138 Pipirelli $208.077.466 Задржи група
47 A-76 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 1150 Pipirelli $203.623.775 Задржи група
46 A-76 5 2 5 1 0 50 17 2.94 R2 614 Pipirelli $198.693.227 Задржи група
45 A-76 4 2 6 0 3 58 17 3.41 W ? Pipirelli $141.764.032 Задржи група
44 A-76 12 0 0 0 0 17 17 1 QF 947 Pipirelli $74.211.746 Задржи група
43 R-85 1 8 14 3 1 131 17 7.71 W 1790 Pipirelli $40.155.646 Промовиран