Профил на менаџерот: Luca Sora

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Luca Sora
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 1, 2014
Последна интеракција: Јун 12 2021, 01:09:27
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (411)
Освоени поени:11 (1002)
Победи:0 (27)
Подиуми:1 (73)
Пол-позиции:3 (36)
Најбрзи круга:0 (26)
Просечно поени/трка: 2.2 (2.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

37% отклучени

(132/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Luca Sora Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 1
Број на најавувања:2349
Време поминато на ГПРО:637 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Свршен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Benoit Servoz-Gavin (184)
Технички Директор: Iannio Valentini (108)
Екипа во целост:42
Гуми: Hancock
Име на тим: IMR FAST IlMaialinoRampante
Екипен пласман:10
Поени на тимот:174.7499

Спонзори

Iveko (A51) - 15 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 M-1 13 0 1 0 0 15 17 0.88 R1 61 Badyear $21.655.108 Задржи група
80 M-1 22 0 0 0 0 10 17 0.59 QF 81 Badyear $43.563.251 Задржи група
79 P-20 3 2 6 3 1 82 17 4.82 W 234 Yokomama $57.609.128 Промовиран
78 P-20 9 1 1 1 1 22 17 1.29 R2 969 Yokomama $95.384.830 Задржи група
77 A-51 1 9 14 10 9 135 17 7.94 W 556 Pipirelli $190.223.565 Промовиран
76 A-51 10 0 0 0 0 27 17 1.59 R1 1263 Pipirelli $175.485.233 Задржи група
75 A-51 7 0 2 4 0 49 17 2.88 QF 894 Pipirelli $166.393.001 Задржи група
74 A-51 11 1 1 0 0 24 17 1.41 F 1161 Pipirelli $121.564.620 Задржи група
73 A-51 9 0 1 1 0 26 17 1.53 R1 1048 Pipirelli $108.097.548 Задржи група
72 A-51 8 1 2 12 2 36 17 2.12 QF 1480 Pipirelli $30.841.416 Задржи група
71 P-20 10 1 2 0 0 24 17 1.41 R2 291 Yokomama $-2.596.758 Испаднат
70 P-20 13 0 0 0 0 15 17 0.88 R2 160 Yokomama $26.138.464 Задржи група
69 P-20 15 0 1 0 0 17 17 1 R2 278 Yokomama $21.753.785 Задржи група
68 P-20 7 0 0 0 0 30 17 1.76 R2 164 Yokomama $27.879.347 Задржи група
67 P-20 9 0 1 0 2 27 17 1.59 R2 186 Dunnolop $14.681.924 Задржи група
66 A-66 3 0 12 0 2 104 17 6.12 F 625 Pipirelli $63.690.290 Промовиран
65 A-66 6 2 2 1 1 45 17 2.65 QF 774 Pipirelli $43.685.884 Задржи група
64 A-66 6 1 2 0 1 36 17 2.12 SF 827 Pipirelli $30.636.331 Задржи група
63 A-66 22 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3125 Pipirelli $22.794.504 Задржи група
62 R-154 1 6 12 0 4 108 17 6.35 W 2819 Pipirelli $22.250.079 Промовиран
61 R-154 8 0 0 0 0 28 17 1.65 QF 4616 Pipirelli $7.701.155 Задржи група
60 R-154 19 0 0 0 0 3 4 0.75 - 7930 Pipirelli $16.797.536 Задржи група
46-59 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 A-34 35 0 0 0 0 0 11 0 R1 - Pipirelli $13.344.672 Пензиониран
44 R-206 2 2 9 0 2 79 17 4.65 F ? Pipirelli $29.283.084 Промовиран
43 R-206 6 1 3 1 1 46 17 2.71 R1 ? Pipirelli $14.711.755 Задржи група
42 R-206 34 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $14.110.000 Задржи група