Профил на менаџерот: Jose Fernando Da Silva

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jose Fernando Da Silva
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 10, 2014
Последна интеракција: Јан 11 2022, 18:41:05
Постови на форумот:5  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (590)
Освоени поени:0 (1377)
Победи:0 (26)
Подиуми:0 (94)
Пол-позиции:0 (21)
Најбрзи круга:0 (87)
Просечно поени/трка: - (2.33)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

29% отклучени

(106/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jose Fernando Da Silva Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 10
Број на најавувања:2875
Време поминато на ГПРО:593.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
85 R-31 17 0 0 0 0 1 1 1 R1 8247 Pipirelli $332.512 Задржи група
84 R-31 13 0 0 0 0 6 3 2 R2 7621 Pipirelli $5.117.597 Задржи група
83 R-31 14 0 0 0 0 6 13 0.46 R1 5622 Pipirelli $-10.937.873 Задржи група
82 R-155 12 0 1 0 0 15 4 3.75 R1 6264 Pipirelli $11.196.117 Задржи група
81 R-2 14 0 0 0 0 1 4 0.25 R1 8410 Pipirelli $19.961.685 Задржи група
80 R-2 12 0 0 0 0 10 4 2.5 R1 8359 Pipirelli $11.922.057 Задржи група
79 R-2 14 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 6712 Pipirelli $7.263.280 Задржи група
78 R-2 7 0 2 0 1 34 15 2.27 QF 5746 Pipirelli $-2.202.804 Задржи група
77 R-2 9 0 2 0 0 28 12 2.33 R2 6634 Pipirelli $-14.357.955 Задржи група
76 R-2 12 0 0 0 0 6 6 1 R1 8077 Pipirelli $2.503.986 Задржи група
75 R-84 14 0 0 0 0 4 7 0.57 R2 8774 Pipirelli $12.831.124 Задржи група
74 R-84 6 0 3 1 0 53 14 3.79 QF 5481 Pipirelli $-19.050.319 Задржи група
73 R-84 4 0 9 5 2 84 16 5.25 SF 4628 Pipirelli $-23.951.492 Задржи група
72 A-27 39 0 0 0 0 0 15 0 - 5200 Pipirelli $6.158.764 Испаднат
71 R-152 7 0 1 0 0 48 16 3 SF 4714 Pipirelli $8.823.255 Промовиран
70 R-152 5 2 4 2 2 58 14 4.14 QF 5936 Pipirelli $8.286.862 Задржи група
69 R-152 11 1 1 0 0 14 16 0.88 SF 5228 Pipirelli $-3.119.700 Задржи група
68 R-152 13 0 0 0 0 11 16 0.69 QF 5002 Pipirelli $-9.951.021 Задржи група
67 A-50 29 0 0 0 0 0 17 0 - 4504 Pipirelli $-7.988.178 Испаднат
66 R-3 3 2 7 0 2 88 17 5.18 SF 3042 Pipirelli $11.796.009 Промовиран
65 R-3 6 1 3 1 0 45 13 3.46 SF 6327 Pipirelli $-18.382.385 Задржи група
64 R-3 7 0 1 0 0 47 17 2.76 QF 3252 Pipirelli $8.879.072 Задржи група
63 R-3 9 0 1 0 0 27 16 1.69 R1 5126 Pipirelli $-12.505.272 Задржи група
62 R-3 12 1 1 0 0 20 16 1.25 QF 5593 Pipirelli $-10.404.903 Задржи група
61 R-3 8 0 2 0 0 30 17 1.76 R1 6283 Pipirelli $-11.441.370 Задржи група
60 R-3 4 0 3 0 3 63 17 3.71 SF 5863 Pipirelli $-120.548 Задржи група
59 A-23 34 0 0 0 0 0 17 0 - 6535 Pipirelli $-33.436.684 Испаднат
58 R-75 2 2 8 0 4 90 17 5.29 W 5002 Pipirelli $14.134.699 Промовиран
57 R-75 5 0 2 0 1 49 17 2.88 QF 6547 Pipirelli $4.406.448 Задржи група
56 R-75 8 1 2 0 1 34 15 2.27 R2 6927 Pipirelli $1.040.705 Задржи група
55 R-75 6 0 2 1 1 59 17 3.47 SF 6435 Pipirelli $2.608.437 Задржи група
54 A-40 37 0 0 0 0 0 17 0 R1 7581 Pipirelli $-5.415.052 Испаднат
53 R-184 3 4 10 1 11 84 17 4.94 W 6652 Pipirelli $6.750.972 Промовиран
52 R-184 7 0 4 0 10 42 16 2.62 SF - Pipirelli $4.847.944 Задржи група
51 R-184 4 2 5 0 8 59 17 3.47 SF ? Pipirelli $8.297.375 Задржи група
50 R-184 9 0 0 1 3 20 17 1.18 R1 ? Pipirelli $-3.559.207 Задржи група
49 R-184 9 1 2 0 5 40 17 2.35 QF ? Pipirelli $5.822.569 Задржи група
48 A-9 29 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-11.203.697 Испаднат
47 R-214 5 3 6 0 7 72 17 4.24 QF ? Pipirelli $2.480.985 Промовиран*
46 R-214 20 0 0 0 10 0 16 0 R2 - Pipirelli $-17.222.080 Задржи група
45 R-214 4 5 8 5 11 84 16 5.25 R2 - Pipirelli $-5.485.441 Задржи група
44 R-214 6 1 4 4 3 40 17 2.35 QF ? Pipirelli $-1.775.798 Задржи група
43 R-214 16 0 0 0 2 2 8 0.25 - - Pipirelli $4.622.617 Задржи група