Профил на менаџерот: Gyuri Székely

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Gyuri Székely
Држава: Унгарија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 23, 2014
Последна интеракција: Денес во 13:27:56
Постови на форумот:310  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (746)
Освоени поени:27 (1810)
Победи:0 (59)
Подиуми:3 (170)
Пол-позиции:0 (50)
Најбрзи круга:1 (72)
Просечно поени/трка: 2.25 (2.43)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

53% отклучени

(195/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Gyuri Székely Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 14
Број на најавувања:8009
Време поминато на ГПРО:2114.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 11
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Joachim Hofbauer (154)
Технички Директор: Bart Cruikshank (94)
Екипа во целост:37
Гуми: Yokomama
Име на тим: Hungarian Crown 8
Екипен пласман:82
Поени на тимот:272.0666

Спонзори

Speedcare (E) - 16 трки
Fijutsu (M4) - 14 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 M-5 39 0 0 0 0 0 17 0 - 937 Pipirelli $34.016.139 Испаднат
85 Elite 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 17 Hancock $8.951.030 Испаднат
84 Elite 12 1 3 1 1 23 17 1.35 R2 11 Michelini $23.602.071 Задржи група
83 Elite 18 0 1 0 0 8 17 0.47 R2 296 Badyear $44.947.420 Задржи група
82 M-4 2 4 9 1 0 94 17 5.53 QF 832 Badyear $39.287.811 Промовиран
81 M-4 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 75 Yokomama $12.075.240 Задржи група
80 Elite 13 0 2 1 0 14 17 0.82 QF 17 Hancock $-1.459.985 Испаднат
79 Elite 4 0 5 1 1 55 17 3.24 QF 3 Bridgerock $25.313.704 Задржи група
78 Elite 11 0 1 0 1 15 17 0.88 R2 401 Contimental $115.682.463 Задржи група
77 M-3 1 5 12 6 7 112 17 6.59 R2 19 Dunnolop $152.758.885 Промовиран
76 M-3 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 60 Yokomama $119.453.752 Задржи група
75 P-25 1 6 10 2 6 105 17 6.18 SF 147 Yokomama $162.510.293 Промовиран
74 P-25 8 0 2 0 0 26 17 1.53 R1 215 Yokomama $170.514.295 Задржи група
73 A-79 2 4 14 2 4 129 17 7.59 W 580 Pipirelli $253.481.391 Промовиран
72 A-79 5 1 3 1 2 43 17 2.53 SF 1067 Pipirelli $204.420.945 Задржи група
71 A-79 5 0 4 9 1 44 17 2.59 F 980 Pipirelli $152.168.457 Задржи група
70 A-79 6 0 4 0 0 45 17 2.65 R1 1976 Pipirelli $50.625.094 Задржи група
69 P-23 4 2 5 4 3 67 17 3.94 QF 92 Badyear $-2.422.019 Испаднат
68 M-3 39 0 0 0 0 0 17 0 R1 5794 Avonn $40.020.099 Испаднат
67 Elite 28 0 0 0 0 0 16 0 R1 50 Contimental $15.557.783 Испаднат
66 Elite 10 1 1 0 2 19 17 1.12 R2 27 Hancock $22.154.177 Задржи група
65 M-3 1 1 6 1 3 77 17 4.53 QF 19 Dunnolop $66.565.485 Промовиран
64 M-3 9 0 2 0 1 29 17 1.71 R1 44 Dunnolop $44.080.514 Задржи група
63 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 - 4150 Contimental $42.191.174 Испаднат
62 M-5 1 5 11 4 4 113 17 6.65 F 15 Dunnolop $78.314.267 Промовиран
61 M-5 22 0 0 0 1 10 17 0.59 R2 304 Dunnolop $20.809.130 Задржи група
60 Elite 40 0 0 0 0 0 17 0 - 1706 Pipirelli $38.446.021 Испаднат
59 M-3 3 3 4 2 2 48 17 2.82 R2 23 Michelini $18.975.374 Промовиран
58 M-3 22 1 1 0 0 10 17 0.59 QF 121 Dunnolop $19.692.306 Задржи група
57 P-11 1 7 12 7 9 115 17 6.76 W 56 Dunnolop $194.332.486 Промовиран
56 P-11 9 0 2 1 1 27 17 1.59 W 1335 Dunnolop $177.256.263 Задржи група
55 A-78 3 1 8 2 1 86 17 5.06 SF 5953 Pipirelli $195.335.477 Промовиран
54 A-78 6 1 5 3 4 40 17 2.35 R2 3361 Pipirelli $97.245.469 Задржи група
53 P-25 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 8288 Pipirelli $37.096.639 Испаднат
52 M-5 4 4 7 1 1 73 17 4.29 SF ? Bridgerock $-28.228.937 Испаднат
51 M-5 19 0 1 0 0 9 17 0.53 SF ? Dunnolop $21.990.835 Задржи група
50 P-15 1 3 11 1 2 94 17 5.53 W ? Contimental $89.502.550 Промовиран
49 P-15 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Yokomama $100.763.746 Задржи група
48 A-32 1 7 11 0 10 108 17 6.35 W 383 Pipirelli $113.877.855 Промовиран
47 A-32 10 0 1 0 1 18 17 1.06 R2 ? Pipirelli $97.041.913 Задржи група
46 A-32 12 0 2 0 1 15 17 0.88 - 1069 Pipirelli $59.737.141 Задржи група
45 R-36 4 2 4 0 2 63 17 3.71 R2 2256 Pipirelli $35.993.678 Промовиран
44 R-36 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 ? Pipirelli $-22.337.930 Задржи група
43 R-36 18 0 0 0 0 2 4 0.5 - - Pipirelli $794.789 Задржи група