Профил на менаџерот: Walter Martucci

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Walter Martucci
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Сеп 27, 2014
Последна интеракција: Вчера во 09:36:55
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (484)
Освоени поени:0 (447)
Победи:0 (11)
Подиуми:0 (35)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0 (0.92)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

16% отклучени

(55/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Walter Martucci Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 43, Трка 15
Број на најавувања:4515
Време поминато на ГПРО:1315 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 5
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Edoardo Stohr (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:7
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Italian Arrows
Екипен пласман:146
Поени на тимот:138.4834

Спонзори

Lefi (A53) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 P-19 36 0 0 0 0 0 16 0 R1 4192 Yokomama $32.436.677 Испаднат
70 A-53 3 2 4 0 2 50 17 2.94 QF 2137 Pipirelli $29.343.843 Промовиран
69 A-53 11 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 1902 Pipirelli $21.722.728 Задржи група
68 A-53 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 3931 Pipirelli $28.210.303 Задржи група
67 A-53 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 4509 Pipirelli $9.967.651 Задржи група
66 A-53 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 4055 Pipirelli $16.884.778 Задржи група
65 R-76 2 2 7 1 5 91 17 5.35 W 2465 Pipirelli $6.488.707 Промовиран
64 A-3 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 2347 Pipirelli $13.432.394 Испаднат
63 A-3 25 0 0 0 1 0 17 0 R2 3882 Pipirelli $7.777.828 Задржи група
62 A-3 16 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 3319 Pipirelli $9.380.113 Задржи група
61 A-3 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R1 2797 Pipirelli $23.335.234 Задржи група
60 A-3 24 0 0 0 0 0 17 0 R2 2099 Pipirelli $25.666.326 Задржи група
59 R-97 2 4 12 4 5 113 17 6.65 W 2602 Pipirelli $21.671.943 Промовиран
58 A-30 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2426 Pipirelli $10.583.173 Испаднат
57 A-30 22 0 0 0 0 0 17 0 R2 3497 Pipirelli $12.561.484 Задржи група
56 A-30 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 5243 Pipirelli $19.682.750 Задржи група
55 A-30 21 0 0 0 0 0 17 0 R2 1922 Pipirelli $32.826.178 Задржи група
54 A-30 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4427 Pipirelli $19.019.649 Задржи група
53 A-30 31 0 0 0 1 0 17 0 R1 5077 Pipirelli $11.930.630 Задржи група
52 A-30 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $20.566.118 Задржи група
51 A-30 29 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $10.813.885 Задржи група
50 A-30 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $3.131.813 Задржи група
49 R-158 3 2 6 0 0 75 17 4.41 SF 2234 Pipirelli $16.494.079 Промовиран
48 A-105 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Pipirelli $2.283.986 Испаднат
47 A-105 24 0 0 0 0 1 17 0.06 - ? Pipirelli $1.037.409 Задржи група
46 A-105 22 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1499 Pipirelli $1.406.555 Задржи група
45 A-105 15 0 1 0 0 8 17 0.47 - ? Pipirelli $13.178.867 Задржи група
44 R-353 4 1 3 0 0 53 17 3.12 SF 2257 Pipirelli $37.617.911 Промовиран
43 R-353 13 0 0 0 0 9 3 3 - - Pipirelli $18.953.062 Задржи група