Профил на менаџерот: Ioannis Kalogirou

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ioannis Kalogirou
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Окт 19, 2014
Последна интеракција: Денес во 11:35:46
Постови на форумот:802  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (531)
Освоени поени:50 (1300)
Победи:5 (53)
Подиуми:5 (115)
Пол-позиции:3 (44)
Најбрзи круга:2 (59)
Просечно поени/трка: 10 (2.45)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Ное 13, 2014)
Достигнувања:

45% отклучени

(158/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ioannis Kalogirou Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:ibkleon
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 44, Трка 2
Број на најавувања:28536
Време поминато на ГПРО:9578.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 4
Позиција во сезоната:1
Пари: $??.???.???
Возач: George Carpentier (148)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:41
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HELLENIC FORCES 13
Екипен пласман:7
Поени на тимот:193.8166

Спонзори

horizon Commun (P8) - 19 трки
KDDIDI (P18) - 13 трки
BTT Group (A4) - 26 трки
Heins (P18) - 9 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Ioannis Kalogirou (Последна обнова: Јан 11 2020, 11:08:25)
26/10/2018 The Independence Day of Thessaloniki & Macedonia.!!! My First Basic Target it's Truth: 1008 Points on 395th GP (before 400 Races),
...on 67/5 Mexico City with a Amazing Victory.!!! ...(38 Wins (only 1 on Rooky), 35 Poles, 88 Podiums, 44 Fastest Laps).-

Photographs:
1. http://prntscr.com/ibdkkb
2. http://prntscr.com/qm6gt2 My Photo 11/1/2020
3. http://prntscr.com/qm6fn7
4. Album on FB https://www.facebook.com/ibkleon/media_set?set=a.10206477061...

Post at Forums
1. TRACK COST SCALE @IBK
/gr/forum/ViewTopic.asp?TopicId=26903#scroll
2. LIVE ENERGY BAR ........YES=300 (71.1%) & NO=122 (28.9%)
/gr/forum/ViewTopic.asp?TopicId=26884#scroll
3. 3 Different Choices for RISKs on the RACE...................YES=113 (50.4%) & NO=111 (49,6%)
/gr/forum/ViewTopic.asp?TopicId=26923#scroll
4. ...Let's improuve the image of STATISTICS.!!! ............YES=68 (89,5%) & NO=8 (10,5%)
/gr/forum/ViewTopic.asp?TopicId=27070#scroll