Профил на менаџерот: Walter Bittighofer

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Walter Bittighofer
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 3, 2014
Последна интеракција: Вчера во 13:47:08
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (626)
Освоени поени:26 (1005)
Победи:1 (17)
Подиуми:3 (71)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:1 (24)
Просечно поени/трка: 5.2 (1.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

17% отклучени

(61/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Walter Bittighofer Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 44, Трка 6
Број на најавувања:6555
Време поминато на ГПРО:1772.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 76
Позиција во сезоната:4
Пари: $??.???.???
Возач: Jonathan Rossi (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: GPROnline Team
Екипен пласман:297
Поени на тимот:66.7337

Спонзори

All-Inkl.Com (R76) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-43 32 0 0 0 0 0 17 0 R2 2217 Pipirelli $3.564.958 Испаднат
82 R-44 2 3 13 1 2 104 17 6.12 SF 2422 Pipirelli $17.689.197 Промовиран
81 R-44 6 1 3 1 1 57 17 3.35 R2 3333 Pipirelli $16.088.164 Задржи група
80 A-61 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2426 Pipirelli $-510.688 Испаднат
79 R-39 3 2 9 3 3 97 17 5.71 SF 2634 Pipirelli $26.593.333 Промовиран
78 R-39 6 0 5 0 2 68 17 4 R2 2732 Pipirelli $26.328.851 Задржи група
77 A-31 38 0 0 0 0 0 8 0 - 7291 Pipirelli $-5.500.036 Спец пот
76 A-31 30 0 0 0 0 0 16 0 R2 4678 Pipirelli $6.784.042 Задржи група
75 A-31 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2019 Pipirelli $5.283.344 Задржи група
74 A-31 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 3218 Pipirelli $8.515.339 Задржи група
73 A-31 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2329 Pipirelli $6.890.706 Задржи група
72 A-31 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 1991 Pipirelli $5.751.666 Задржи група
71 R-131 7 0 0 0 0 37 17 2.18 QF 4165 Pipirelli $4.338.393 Промовиран
70 R-131 7 0 1 0 0 37 17 2.18 R2 2838 Pipirelli $-3.667.437 Задржи група
69 A-52 38 0 0 0 0 0 14 0 - 5765 Pipirelli $3.464.644 Спец пот
68 R-156 4 0 3 0 0 63 17 3.71 QF 2912 Pipirelli $7.168.152 Промовиран
67 A-63 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2172 Pipirelli $-13.643.291 Спец пот
66 R-113 4 2 4 1 3 65 17 3.82 QF 2820 Pipirelli $5.778.317 Промовиран
65 A-22 38 0 0 0 0 0 10 0 - 7189 Pipirelli $-7.369.830 Спец пот
64 A-22 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2183 Pipirelli $1.617.044 Задржи група
63 A-22 27 0 0 0 0 0 17 0 R2 2435 Pipirelli $6.498.139 Задржи група
62 R-155 4 0 6 0 0 74 17 4.35 SF 3034 Pipirelli $3.767.145 Промовиран*
61 R-155 7 0 4 0 0 49 17 2.88 R2 3518 Pipirelli $-5.626.566 Задржи група
60 A-91 31 0 0 0 0 0 13 0 R1 6677 Pipirelli $-3.794.044 Испаднат
59 A-91 30 0 0 0 0 0 14 0 R1 5968 Pipirelli $6.753.028 Задржи група
58 A-91 31 0 0 0 0 0 17 0 R2 2600 Pipirelli $3.716.226 Задржи група
57 A-91 32 0 0 0 0 0 17 0 - 3533 Pipirelli $3.539.831 Задржи група
56 A-91 31 0 0 0 0 0 15 0 R1 5709 Pipirelli $2.660.612 Задржи група
55 A-91 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2820 Pipirelli $9.079.747 Задржи група
54 R-244 2 3 6 0 2 95 17 5.59 QF 2929 Pipirelli $13.489.716 Промовиран
53 R-244 6 1 4 0 0 63 17 3.71 SF 3708 Pipirelli $3.630.203 Задржи група
52 A-117 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $2.420.556 Испаднат
51 R-238 3 2 5 0 0 71 17 4.18 F ? Pipirelli $9.474.678 Промовиран
50 R-238 8 2 3 0 0 44 15 2.93 QF - Pipirelli $-3.732.961 Задржи група
49 R-238 21 0 0 0 0 0 12 0 R2 - Pipirelli $-1.317.404 Задржи група
48 R-238 11 0 1 0 2 20 17 1.18 R2 ? Pipirelli $-796.505 Задржи група
47 R-238 10 0 1 0 3 19 17 1.12 R2 ? Pipirelli $-8.682.456 Задржи група
46 R-238 16 0 0 0 2 0 7 0 R2 - Pipirelli $-3.546.272 Задржи група
45 R-238 10 0 0 0 1 12 9 1.33 QF - Pipirelli $-8.840.299 Задржи група
44 R-238 14 0 0 0 2 4 12 0.33 - - Pipirelli $12.555.956 Задржи група