Профил на менаџерот: Apostolis Sakellariou

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Apostolis Sakellariou
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Ное 13, 2014
Последна интеракција: Денес во 09:52:41
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (465)
Освоени поени:0 (908)
Победи:0 (27)
Подиуми:0 (76)
Пол-позиции:0 (1)
Најбрзи круга:0 (34)
Просечно поени/трка: 0 (1.95)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(86/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Apostolis Sakellariou Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 44, Трка 9
Број на најавувања:3603
Време поминато на ГПРО:889.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:34
Пари: $??.???.???
Возач: Mark Rahal (166)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:30
Гуми: Yokomama
Име на тим: Running Wild
Екипен пласман:406
Поени на тимот:59.0666

Спонзори

Vistagies (P8) - 1 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 M-1 14 0 1 0 2 14 17 0.82 - 3233 Contimental $42.629.336 Задржи група
70 P-8 2 5 8 1 6 85 17 5 SF 3598 Contimental $70.826.002 Промовиран
69 M-1 31 0 0 0 0 0 15 0 - 5429 Dunnolop $38.156.303 Испаднат
68 M-1 26 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 5503 Dunnolop $55.882.154 Задржи група
67 P-18 2 2 4 0 3 62 17 3.65 F 832 Dunnolop $130.765.149 Промовиран
66 P-18 14 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 743 Contimental $154.498.688 Задржи група
65 A-7 2 1 5 0 7 69 17 4.06 F 2361 Pipirelli $133.219.969 Промовиран
64 A-7 4 0 4 0 1 54 16 3.38 R1 3839 Pipirelli $115.235.224 Задржи група
63 A-7 12 0 0 0 0 12 15 0.8 R2 5288 Pipirelli $84.183.615 Задржи група
62 A-7 7 1 4 0 2 42 15 2.8 R2 6169 Pipirelli $70.371.424 Задржи група
61 A-7 8 0 1 0 0 34 17 2 R1 2308 Pipirelli $40.642.508 Задржи група
60 P-24 34 0 0 0 0 0 17 0 R2 678 Avonn $20.173.291 Испаднат
59 P-24 12 0 2 0 1 19 17 1.12 QF 804 Dunnolop $7.294.109 Задржи група
58 M-1 27 0 0 0 0 4 16 0.25 - 5766 Dunnolop $17.696.220 Испаднат
57 M-1 26 0 1 0 2 6 17 0.35 R1 545 Contimental $22.497.950 Задржи група
56 P-1 3 4 8 0 3 75 17 4.41 R1 186 Contimental $47.950.614 Промовиран
55 P-1 6 0 5 0 1 41 17 2.41 R1 1146 Contimental $64.129.288 Задржи група
54 P-1 20 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 736 Dunnolop $56.319.827 Задржи група
53 P-1 17 0 1 0 0 17 17 1 R2 5667 Dunnolop $62.168.991 Задржи група
52 P-1 21 0 0 0 1 8 17 0.47 R1 ? Yokomama $54.457.504 Задржи група
51 A-39 2 5 9 0 0 93 17 5.47 F ? Pipirelli $88.182.734 Промовиран
50 A-39 7 1 2 0 0 29 17 1.71 R2 ? Pipirelli $48.611.263 Задржи група
49 P-19 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 ? Dunnolop $22.709.591 Испаднат
48 A-119 1 6 12 0 3 112 16 7 SF - Pipirelli $52.061.537 Промовиран
47 A-119 10 0 1 0 1 21 17 1.24 R2 729 Pipirelli $27.964.283 Задржи група
46 A-119 11 0 1 0 0 17 17 1 R2 ? Pipirelli $9.488.003 Задржи група
45 A-119 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $3.946.832 Задржи група
44 R-209 4 2 6 0 1 59 9 6.56 - - Pipirelli $12.238.930 Промовиран