Профил на менаџерот: Chris Tsalas

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Chris Tsalas
Држава: Грција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 11, 2014
Последна интеракција: Денес во 07:37:18
Постови на форумот:11  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:15 (473)
Освоени поени:9 (614)
Победи:0 (12)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (11)
Просечно поени/трка: 0.6 (1.3)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

15% отклучени

(54/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Chris Tsalas Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 44, Трка 17
Број на најавувања:8145
Време поминато на ГПРО:1684.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 87
Позиција во сезоната:11
Пари: $???.???.???
Возач: Mario Rebaque (100)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:27
Гуми: Pipirelli
Име на тим: HELLENIC FORCES 13
Екипен пласман:150
Поени на тимот:289.667

Спонзори

Herts (A87) - 16 трки
DLH (A87) - 13 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 A-87 13 0 1 0 0 12 16 0.75 QF 3883 Pipirelli $96.958.209 Задржи група
70 A-87 15 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 3767 Pipirelli $86.239.887 Задржи група
69 A-87 6 0 0 0 0 31 17 1.82 R1 2140 Pipirelli $75.858.502 Задржи група
68 A-87 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 4464 Pipirelli $47.745.306 Задржи група
67 P-18 31 0 0 0 1 0 17 0 R2 4225 Contimental $21.704.698 Испаднат
66 A-4 4 0 4 0 0 62 17 3.65 QF 961 Pipirelli $57.962.667 Промовиран
65 A-4 11 0 0 1 0 12 17 0.71 R1 1547 Pipirelli $56.695.848 Задржи група
64 A-4 21 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 3254 Pipirelli $64.117.352 Задржи група
63 A-4 18 0 0 0 0 0 17 0 R1 1537 Pipirelli $65.124.794 Задржи група
62 A-4 8 0 0 0 0 23 17 1.35 QF 2219 Pipirelli $61.347.897 Задржи група
61 A-4 17 0 0 0 0 8 17 0.47 R2 2057 Pipirelli $34.077.052 Задржи група
60 A-4 14 0 0 0 0 10 17 0.59 SF 1907 Pipirelli $79.048.077 Задржи група
59 A-4 9 0 1 0 0 24 17 1.41 R2 2610 Pipirelli $47.437.195 Задржи група
58 P-1 30 0 0 0 0 4 16 0.25 R1 5362 Dunnolop $17.776.987 Испаднат
57 P-1 14 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 948 Dunnolop $46.102.786 Задржи група
56 P-1 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 557 Contimental $55.496.815 Задржи група
55 P-1 23 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 837 Dunnolop $52.976.983 Задржи група
54 P-1 12 1 1 1 0 12 17 0.71 R1 4406 Dunnolop $62.488.690 Задржи група
53 P-1 18 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 331 Dunnolop $48.209.367 Задржи група
52 P-1 18 0 1 0 0 10 17 0.59 R2 ? Dunnolop $80.579.235 Задржи група
51 A-36 2 3 10 0 5 95 17 5.59 SF ? Pipirelli $88.406.241 Промовиран
50 A-36 8 1 2 0 1 27 17 1.59 SF ? Pipirelli $88.692.034 Задржи група
49 A-36 21 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 ? Pipirelli $61.358.265 Задржи група
48 A-36 21 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 ? Pipirelli $57.803.236 Задржи група
47 R-42 2 7 13 1 1 128 17 7.53 SF ? Pipirelli $46.357.460 Промовиран
46 R-42 12 0 2 0 0 25 17 1.47 R1 ? Pipirelli $16.597.668 Задржи група
45 R-42 10 0 3 0 3 36 17 2.12 QF ? Pipirelli $14.543.680 Задржи група
44 R-42 25 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $19.770.000 Задржи група