Профил на менаџерот: Liviu Sandu

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Liviu Sandu
Држава: Романија
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 13, 2014
Последна интеракција: Денес во 06:19:25
Постови на форумот:87  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (646)
Освоени поени:0 (767)
Победи:0 (19)
Подиуми:0 (53)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: - (1.19)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(93/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Liviu Sandu Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:liviu.sandu

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 1
Број на најавувања:10358
Време поминато на ГПРО:1688.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 72
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Jack Cooper (89)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: ROMANIA TEAM ~~ F1 ~~
Екипен пласман:57
Поени на тимот:0

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 A-72 22 0 0 0 0 0 17 0 QF 2416 Pipirelli $47.934.400 Задржи група
81 A-72 16 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 3558 Pipirelli $42.405.427 Задржи група
80 A-72 14 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 1549 Pipirelli $34.464.162 Задржи група
79 A-72 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1892 Pipirelli $19.776.015 Задржи група
78 A-72 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 2081 Pipirelli $21.170.425 Задржи група
77 P-12 30 0 0 0 0 0 17 0 - 893 Yokomama $16.381.636 Испаднат
76 A-90 5 1 4 1 0 60 17 3.53 QF 975 Pipirelli $40.725.996 Промовиран*
75 A-90 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1498 Pipirelli $10.163.908 Задржи група
74 A-90 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 3001 Pipirelli $11.053.327 Задржи група
73 A-90 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 3958 Pipirelli $20.497.934 Задржи група
72 A-90 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2471 Pipirelli $20.093.696 Задржи група
71 R-25 5 4 6 2 1 59 17 3.47 R1 2878 Pipirelli $15.753.568 Промовиран*
70 A-47 33 0 0 0 0 0 17 0 R2 3579 Pipirelli $-10.470.001 Испаднат
69 P-20 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1891 Yokomama $24.457.567 Испаднат
68 P-20 26 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 659 Yokomama $15.205.053 Задржи група
67 P-20 26 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 379 Yokomama $26.592.195 Задржи група
66 P-20 27 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 425 Yokomama $22.568.958 Задржи група
65 A-16 2 2 9 1 0 91 17 5.35 SF 760 Pipirelli $42.827.364 Промовиран
64 A-16 9 0 1 0 0 37 17 2.18 R2 1070 Pipirelli $13.558.289 Задржи група
63 A-16 5 0 3 0 0 50 17 2.94 QF 1162 Pipirelli $9.802.145 Задржи група
62 A-16 14 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 1575 Pipirelli $18.303.616 Задржи група
61 A-16 6 0 3 0 0 61 17 3.59 QF 1590 Pipirelli $61.879.442 Задржи група
60 A-16 8 0 1 0 0 30 17 1.76 QF 2830 Pipirelli $19.500.122 Задржи група
59 A-16 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1829 Pipirelli $22.306.109 Задржи група
58 A-16 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 2618 Pipirelli $6.203.402 Задржи група
57 P-6 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 623 Yokomama $16.804.439 Испаднат
56 P-6 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 507 Avonn $11.664.305 Задржи група
55 A-67 1 10 14 15 5 138 17 8.12 W 615 Pipirelli $46.422.237 Промовиран
54 A-67 6 0 1 1 0 35 17 2.06 F 916 Pipirelli $22.478.589 Задржи група
53 A-67 17 0 0 0 0 4 17 0.24 QF 1336 Pipirelli $16.270.353 Задржи група
52 A-67 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 ? Pipirelli $6.727.271 Задржи група
51 A-67 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 ? Pipirelli $12.687.033 Задржи група
50 A-67 26 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 1395 Pipirelli $14.589.613 Задржи група
49 A-67 18 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 ? Pipirelli $11.948.739 Задржи група
48 A-67 25 0 0 0 0 0 17 0 R1 1579 Pipirelli $13.154.103 Задржи група
47 R-332 5 0 1 0 0 51 17 3 SF 1881 Pipirelli $11.053.334 Промовиран*
46 A-91 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 1819 Pipirelli $3.098.911 Испаднат
45 R-43 2 2 8 8 2 90 17 5.29 SF 2240 Pipirelli $11.224.490 Промовиран