Профил на менаџерот: Jean-marc Boissinot

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Jean-marc Boissinot
Држава: Франција
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 27, 2014
Последна интеракција: Вчера во 23:28:01
Постови на форумот:349  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (629)
Освоени поени:0 (1648)
Победи:0 (55)
Подиуми:0 (141)
Пол-позиции:0 (68)
Најбрзи круга:0 (44)
Просечно поени/трка: 0 (2.62)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Фев 16, 2015)
Достигнувања:

53% отклучени

(190/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jean-marc Boissinot Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 4
Број на најавувања:13520
Време поминато на ГПРО:5333.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 4
Позиција во сезоната:31
Пари: $?.???.???
Возач: Fabrizio de Cesaris (144)
Технички Директор: Giocomo Piola (106)
Екипа во целост:50
Гуми: Dunnolop
Име на тим: PSC Green Cobra
Екипен пласман:6
Поени на тимот:295.8668

Спонзори

Fed Ups (E) - 14 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 Elite 14 0 2 0 0 19 17 1.12 R1 322 Badyear $-4.210.068 Испаднат
80 Elite 15 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 15 Badyear $8.796.553 Задржи група
79 Elite 5 0 4 1 0 43 17 2.53 F 294 Michelini $31.555.622 Задржи група
78 Elite 5 0 2 3 0 36 17 2.12 R2 32 Hancock $27.555.296 Задржи група
77 Elite 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 17 Contimental $14.354.187 Задржи група
76 M-2 1 9 13 5 7 129 17 7.59 W 11 Badyear $54.400.388 Промовиран
75 M-2 8 1 2 1 0 24 17 1.41 R2 39 Yokomama $46.849.057 Задржи група
74 M-2 12 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 63 Yokomama $74.151.000 Задржи група
73 Elite 37 0 0 0 0 0 17 0 - 460 Pipirelli $53.610.021 Испаднат
72 M-1 3 1 3 3 2 37 17 2.18 QF 53 Yokomama $106.647.667 Промовиран
71 M-1 5 0 5 1 1 65 17 3.82 W 19 Yokomama $85.861.276 Задржи група
70 M-1 5 1 4 2 1 40 17 2.35 QF 27 Yokomama $80.464.979 Задржи група
69 M-1 4 0 4 3 1 50 17 2.94 R1 27 Yokomama $70.578.648 Задржи група
68 M-1 7 0 3 0 1 31 17 1.82 R1 39 Dunnolop $28.402.120 Задржи група
67 M-1 4 3 4 5 0 75 17 4.41 QF 20 Michelini $33.013.843 Задржи група
66 M-1 12 0 1 0 0 17 17 1 QF 54 Dunnolop $64.399.214 Задржи група
65 P-11 1 10 14 8 3 140 17 8.24 W 42 Dunnolop $74.064.112 Промовиран
64 P-11 5 1 5 0 2 46 17 2.71 R1 762 Yokomama $95.023.240 Задржи група
63 A-14 1 8 15 8 10 144 17 8.47 SF 379 Pipirelli $132.727.179 Промовиран
62 A-14 4 1 5 5 2 52 17 3.06 SF 1593 Pipirelli $110.565.125 Задржи група
61 A-14 8 0 3 0 2 32 17 1.88 QF 3629 Pipirelli $60.129.349 Задржи група
60 A-14 8 1 3 0 1 30 17 1.76 R1 1338 Pipirelli $52.357.640 Задржи група
59 A-14 6 1 4 1 0 62 17 3.65 SF 995 Pipirelli $126.601.331 Задржи група
58 A-14 9 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 1201 Pipirelli $72.146.667 Задржи група
57 A-14 11 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1317 Pipirelli $19.383.968 Задржи група
56 P-3 37 0 0 0 0 0 13 0 R1 7131 Dunnolop $-12.531.461 Испаднат
55 M-3 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 3991 Dunnolop $-6.041.392 Испаднат
54 P-15 3 0 4 1 2 53 17 3.12 QF 134 Dunnolop $21.870.182 Промовиран
53 P-15 12 0 1 0 0 18 17 1.06 R2 2748 Dunnolop $17.146.074 Задржи група
52 P-15 7 0 2 1 1 28 17 1.65 R1 ? Yokomama $29.566.518 Задржи група
51 P-15 9 0 2 0 0 21 17 1.24 R1 ? Dunnolop $15.011.693 Задржи група
50 P-15 7 0 1 0 0 30 17 1.76 R2 129 Dunnolop $19.870.920 Задржи група
49 P-15 26 0 0 1 0 4 17 0.24 - ? Yokomama $29.281.011 Задржи група
48 A-102 1 9 17 11 5 146 17 8.59 W 261 Pipirelli $58.163.406 Промовиран
47 A-102 6 1 2 0 0 40 17 2.35 R2 622 Pipirelli $27.933.836 Задржи група
46 R-179 1 8 11 6 3 126 17 7.41 W 1788 Pipirelli $29.835.200 Промовиран
45 R-179 5 0 2 2 0 47 14 3.36 - - Pipirelli $7.867.413 Задржи група