Профил на менаџерот: Jorge Soares

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jorge Soares
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Дек 29, 2014
Последна интеракција: Окт 9 2019, 19:07:50
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (285)
Освоени поени:28 (605)
Победи:1 (7)
Подиуми:1 (34)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (7)
Просечно поени/трка: 2.33 (2.12)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(39/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jorge Soares Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 4
Број на најавувања:1944
Време поминато на ГПРО:533.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 183
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Jackie Pretorius (103)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
66-71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
65 R-81 9 0 0 0 0 28 16 1.75 SF 5098 Pipirelli $8.827.426 Задржи група
64 R-81 10 0 1 0 0 28 17 1.65 R1 5006 Pipirelli $14.542.279 Задржи група
63 R-81 5 0 3 0 0 68 17 4 SF 4552 Pipirelli $4.217.561 Задржи група
62 R-81 7 0 2 0 1 36 17 2.12 QF 4980 Pipirelli $11.028.940 Задржи група
61 R-81 11 0 0 0 0 11 14 0.79 R2 6533 Pipirelli $-5.018.704 Задржи група
60 R-81 11 0 0 0 0 27 16 1.69 R1 5269 Pipirelli $12.224.599 Задржи група
59 R-81 7 1 3 0 0 51 14 3.64 QF 6316 Pipirelli $3.227.260 Задржи група
58 R-73 20 0 0 0 0 0 5 0 R1 10670 Pipirelli $17.040.915 Задржи група
57 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
56 R-170 11 0 0 0 0 9 4 2.25 QF 11554 Pipirelli $28.102.778 Задржи група
55 A-105 35 0 0 0 0 0 1 0 R1 12877 Pipirelli $-8.047.773 Пензиониран
54 R-336 2 4 9 2 0 107 17 6.29 SF 3811 Pipirelli $3.740.842 Промовиран
53 R-6 12 0 0 0 0 1 1 1 R1 10445 Pipirelli $7.815.000 Задржи група
52 A-49 35 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $2.469.585 Испаднат
51 A-49 32 0 0 0 0 0 17 0 - ? Pipirelli $11.559.050 Задржи група
50 A-49 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 1975 Pipirelli $3.936.115 Задржи група
49 R-336 3 0 9 3 1 88 17 5.18 F 2121 Pipirelli $7.736.256 Промовиран
48 R-336 5 1 4 0 2 59 17 3.47 W ? Pipirelli $-12.107.992 Задржи група
47 R-336 5 0 2 0 1 46 17 2.71 QF ? Pipirelli $21.756.707 Задржи група
46 R-336 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $3.703.132 Задржи група
45 R-80 13 0 0 0 2 12 14 0.86 - - Pipirelli $6.955.542 Задржи група