Профил на менаџерот: Esly Junior

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Esly Junior
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 29, 2015
Последна интеракција: Денес во 15:52:51
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (40)
Освоени поени:79 (150)
Победи:4 (4)
Подиуми:8 (10)
Пол-позиции:1 (3)
Најбрзи круга:2 (5)
Просечно поени/трка: 6.08 (3.75)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(26/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Esly Junior Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 13
Број на најавувања:221
Време поминато на ГПРО:67.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 139
Позиција во сезоната:2
Пари: $-??.???
Возач: Ignazio Alboreto (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 R-139 9 0 1 0 0 30 11 2.73 R1 5983 Pipirelli $7.462.227 Задржи група
83 R-139 7 0 1 2 3 35 9 3.89 QF 6300 Pipirelli $18.695.798 Задржи група
60-82 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
59 R-75 17 0 0 0 0 1 4 0.25 R1 10485 Pipirelli $10.229.357 Задржи група
46-58 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
45 R-29 15 0 0 0 0 5 3 1.67 - - Pipirelli $24.195.495 Задржи група