Профил на менаџерот: Holger Schmolinski

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Honda RA106 - 2006
Име:Holger Schmolinski
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 8, 2015
Последна интеракција: Вчера во 23:29:00
Постови на форумот:14  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (496)
Освоени поени:0 (539)
Победи:0 (15)
Подиуми:0 (42)
Пол-позиции:0 (19)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 0 (1.09)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(80/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Holger Schmolinski Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 16
Број на најавувања:10608
Време поминато на ГПРО:2401.7 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 49
Позиција во сезоната:27
Пари: $??.???.???
Возач: Antonio Cortes (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: GPROnline Team 2018 DE
Екипен пласман:287
Поени на тимот:97.7334

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-49 15 0 1 0 0 13 17 0.76 QF 3490 Pipirelli $13.928.118 Задржи група
73 A-49 13 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 1661 Pipirelli $1.139.371 Задржи група
72 A-49 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 2535 Pipirelli $20.223.110 Задржи група
71 A-49 21 0 0 0 0 0 17 0 R1 2378 Pipirelli $9.279.201 Задржи група
70 A-49 15 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 4384 Pipirelli $35.337.362 Задржи група
69 A-49 16 1 1 0 0 12 17 0.71 R1 4432 Pipirelli $20.025.633 Задржи група
68 A-49 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 4529 Pipirelli $7.384.658 Задржи група
67 P-18 32 0 0 0 0 0 17 0 - 1703 Yokomama $14.316.081 Испаднат
66 P-18 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2580 Dunnolop $27.495.035 Задржи група
65 P-18 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3113 Avonn $9.795.731 Задржи група
64 P-18 16 0 0 0 0 6 15 0.4 R1 5087 Contimental $24.933.459 Задржи група
63 A-79 3 4 6 9 8 74 17 4.35 R1 1104 Pipirelli $80.360.103 Промовиран
62 A-79 15 0 0 0 0 7 15 0.47 R2 5337 Pipirelli $127.927.543 Задржи група
61 A-79 21 0 0 0 1 2 17 0.12 R1 3547 Pipirelli $111.053.407 Задржи група
60 A-79 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2845 Pipirelli $65.641.424 Задржи група
59 A-79 24 0 0 0 1 0 15 0 R1 5605 Pipirelli $73.400.685 Задржи група
58 P-21 34 0 0 0 0 0 17 0 - 4755 Yokomama $105.247.632 Испаднат
57 A-48 3 4 8 6 3 87 17 5.12 QF 3298 Pipirelli $139.216.097 Промовиран
56 A-48 4 2 6 0 2 52 17 3.06 QF 1369 Pipirelli $117.776.824 Задржи група
55 A-48 18 0 0 0 0 8 17 0.47 R1 2604 Pipirelli $114.586.307 Задржи група
54 A-48 21 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3556 Pipirelli $114.697.520 Задржи група
53 A-48 10 0 1 0 0 16 17 0.94 R1 4199 Pipirelli $61.563.405 Задржи група
52 A-48 13 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 ? Pipirelli $18.994.124 Задржи група
51 A-48 22 0 0 0 0 4 17 0.24 - 2214 Pipirelli $10.008.858 Задржи група
50 A-48 13 0 1 0 1 14 17 0.82 R2 ? Pipirelli $26.832.138 Задржи група
49 A-48 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 ? Pipirelli $34.751.194 Задржи група
48 R-249 2 1 8 1 0 92 17 5.41 QF ? Pipirelli $27.620.032 Промовиран
47 A-28 28 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Pipirelli $-7.675.711 Испаднат
46 R-205 4 3 8 3 1 88 17 5.18 QF ? Pipirelli $5.482.215 Промовиран
45 R-205 11 0 0 0 0 6 2 3 - - Pipirelli $8.067.955 Задржи група