Профил на менаџерот: Alessandro Brigido

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Alessandro Brigido
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 10, 2015
Последна интеракција: Апр 4 2020, 01:56:21
Постови на форумот:8  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (490)
Освоени поени:6 (481)
Победи:0 (21)
Подиуми:1 (38)
Пол-позиции:1 (17)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 0.86 (0.98)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

28% отклучени

(97/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Alessandro Brigido Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 1
Број на најавувања:4312
Време поминато на ГПРО:692 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 61
Позиција во сезоната:14
Пари: $???.???.???
Возач: Paolo Maria Naspetti (119)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Wolf Renault Racing
Екипен пласман:212
Поени на тимот:118.2665

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
74 A-61 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2954 Pipirelli $131.552.105 Задржи група
73 A-61 14 0 1 0 0 8 16 0.5 QF 4166 Pipirelli $119.676.172 Задржи група
72 A-61 24 0 0 0 0 5 16 0.31 R1 4310 Pipirelli $76.058.174 Задржи група
71 P-8 32 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 477 Yokomama $37.089.262 Испаднат
70 A-56 3 3 5 0 2 67 17 3.94 R1 789 Pipirelli $52.184.840 Промовиран
69 A-56 27 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4014 Pipirelli $135.105.755 Задржи група
68 A-56 19 0 0 0 0 5 15 0.33 R1 5330 Pipirelli $179.478.735 Задржи група
67 A-56 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 2457 Pipirelli $198.599.690 Задржи група
66 A-56 18 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4396 Pipirelli $143.875.416 Задржи група
65 A-56 7 2 5 1 2 44 17 2.59 R2 1841 Pipirelli $208.322.630 Задржи група
64 A-56 13 0 0 0 1 12 17 0.71 QF 1416 Pipirelli $148.083.483 Задржи група
63 A-56 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2371 Pipirelli $142.861.350 Задржи група
62 A-56 17 0 0 0 0 5 16 0.31 QF 4528 Pipirelli $148.027.452 Задржи група
61 A-56 15 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2867 Pipirelli $67.041.861 Задржи група
60 A-56 22 0 0 0 0 0 17 0 R1 4932 Pipirelli $123.470.843 Задржи група
59 A-56 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 2887 Pipirelli $99.863.019 Задржи група
58 A-56 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 2345 Pipirelli $88.215.628 Задржи група
57 A-56 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 5206 Pipirelli $60.482.287 Задржи група
56 P-18 31 0 0 1 0 0 16 0 R2 3296 Dunnolop $82.058.380 Испаднат
55 P-18 25 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 646 Yokomama $48.956.448 Задржи група
54 M-5 39 0 0 0 0 0 17 0 - 433 Dunnolop $79.121.193 Испаднат
53 P-5 3 1 5 0 0 62 17 3.65 W 248 Dunnolop $71.332.920 Промовиран
52 P-5 15 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 306 Avonn $90.791.417 Задржи група
51 A-94 1 11 12 9 8 125 17 7.35 W ? Pipirelli $105.809.888 Промовиран
50 A-94 10 2 2 0 3 22 17 1.29 R2 908 Pipirelli $80.608.231 Задржи група
49 A-94 17 0 0 0 1 5 17 0.29 R1 1400 Pipirelli $90.099.289 Задржи група
48 A-94 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1303 Pipirelli $34.041.981 Задржи група
47 A-94 24 0 0 0 0 3 17 0.18 - ? Pipirelli $10.299.122 Задржи група
46 R-13 5 2 5 5 6 54 16 3.38 QF - Pipirelli $16.021.665 Промовиран
45 R-13 39 0 0 0 0 0 0 - - - Pipirelli $10.917.302 Задржи група