Профил на менаџерот: Ivan Schegloa

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Ivan Schegloa
Држава: Руска Федерација
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 10, 2015
Последна интеракција: Денес во 08:11:12
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (704)
Освоени поени:2 (1704)
Победи:0 (56)
Подиуми:0 (149)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (32)
Просечно поени/трка: 0.15 (2.42)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Јан 7, 2019)
Достигнувања:

40% отклучени

(149/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ivan Schegloa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 45, Трка 17
Број на најавувања:9472
Време поминато на ГПРО:786.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 49
Позиција во сезоната:20
Пари: $??.???.???
Возач: Carlo Coronel (111)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:16
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Nolen (P15) - 16 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 A-49 15 1 2 0 0 19 17 1.12 R2 1345 Pipirelli $11.703.478 Задржи група
85 P-15 26 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 4686 Dunnolop $-9.399.584 Испаднат
84 M-4 37 0 0 0 0 0 17 0 - 325 Dunnolop $-6.550.128 Испаднат
83 P-24 1 3 5 0 5 62 17 3.65 R2 218 Dunnolop $28.325.207 Промовиран
82 A-45 2 2 7 6 1 85 17 5 W 812 Pipirelli $89.741.364 Промовиран
81 A-45 5 0 2 0 1 55 17 3.24 R1 760 Pipirelli $43.196.928 Задржи група
80 R-151 1 10 16 12 10 146 17 8.59 W 2180 Pipirelli $25.737.456 Промовиран
79 A-84 5 1 4 1 0 52 17 3.06 SF 883 Pipirelli $-24.108.208 Испаднат
78 A-84 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 4783 Pipirelli $13.884.029 Задржи група
77 P-18 37 0 0 0 0 0 17 0 - 1223 Pipirelli $112.710.629 Испаднат
76 A-23 5 0 3 0 0 34 17 2 R1 1466 Pipirelli $81.161.159 Промовиран
75 P-6 13 0 2 0 0 14 17 0.82 R2 569 Contimental $-27.602.018 Испаднат
74 P-6 10 2 2 0 1 29 17 1.71 R2 280 Contimental $43.986.205 Задржи група
73 A-86 2 4 8 2 0 99 17 5.82 SF 665 Pipirelli $131.696.646 Промовиран
72 A-86 6 0 2 0 0 40 17 2.35 R1 1017 Pipirelli $79.408.001 Задржи група
71 R-141 2 6 13 5 3 130 17 7.65 W 2155 Pipirelli $25.292.767 Промовиран
70 P-21 31 0 0 0 0 0 15 0 - 4988 Yokomama $-7.798.885 Спец пот
69 A-24 4 4 6 0 0 74 17 4.35 SF 889 Pipirelli $20.609.772 Промовиран
68 A-24 10 0 1 0 1 25 17 1.47 QF 1499 Pipirelli $29.434.142 Задржи група
67 P-13 40 0 0 0 0 0 17 0 - 5923 Yokomama $11.371.108 Испаднат
66 A-76 4 2 5 0 1 60 17 3.53 QF 921 Pipirelli $9.165.428 Промовиран
65 P-19 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 6163 Yokomama $7.461.164 Испаднат
64 P-19 9 1 2 0 0 16 16 1 R1 5750 Yokomama $11.066.570 Задржи група
63 P-19 19 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 5952 Yokomama $1.926.214 Задржи група
62 P-19 19 1 1 0 0 10 17 0.59 R1 5917 Contimental $6.935.108 Задржи група
61 P-19 20 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 3928 Contimental $2.395.755 Задржи група
60 A-97 2 3 11 7 1 101 17 5.94 SF 707 Pipirelli $12.529.541 Промовиран
59 A-97 5 0 4 0 0 47 17 2.76 SF 1475 Pipirelli $6.615.595 Задржи група
58 P-3 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1075 Dunnolop $-20.732.700 Испаднат
57 A-64 1 3 13 0 2 116 17 6.82 F 620 Pipirelli $33.112.910 Промовиран
56 A-64 4 0 4 0 0 72 17 4.24 R2 735 Pipirelli $20.742.838 Задржи група
55 A-64 12 0 0 0 0 9 15 0.6 R2 6112 Pipirelli $25.608.349 Задржи група
54 A-64 6 0 5 0 0 42 17 2.47 SF 891 Pipirelli $11.113.645 Задржи група
53 A-64 12 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 4324 Pipirelli $12.827.205 Задржи група
52 R-9 1 11 13 8 3 129 17 7.59 F 1544 Pipirelli $13.002.991 Промовиран
51 A-93 39 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $3.790.795 Испаднат
50 A-93 28 0 0 0 0 0 17 0 - 1762 Pipirelli $8.399.837 Задржи група
49 R-36 3 0 8 0 1 85 17 5 SF 2545 Pipirelli $26.159.870 Промовиран
48 A-64 34 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $-27.579.637 Испаднат
47 R-238 4 1 6 0 2 71 17 4.18 QF ? Pipirelli $3.070.301 Промовиран
46 R-238 7 1 3 0 0 50 17 2.94 SF ? Pipirelli $-5.617.624 Задржи група
45 R-238 17 0 0 0 0 0 1 0 - - Pipirelli $17.592.665 Задржи група