Профил на менаџерот: Humberto Mafut

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Humberto Mafut
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 4, 2015
Последна интеракција: Апр 1 2022, 17:47:06
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (656)
Освоени поени:0 (1084)
Победи:0 (31)
Подиуми:0 (88)
Пол-позиции:0 (25)
Најбрзи круга:0 (25)
Просечно поени/трка: - (1.65)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(102/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Humberto Mafut Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 14
Број на најавувања:4247
Време поминато на ГПРО:939.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 2
Позиција во сезоната:37
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:9
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Sudacas
Екипен пласман:599
Поени на тимот:14.8666

Спонзори

Siemen (A5) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 P-17 36 0 0 0 0 0 14 0 R1 4761 Yokomama $11.026.078 Испаднат
85 A-5 5 2 4 2 2 50 17 2.94 QF 1154 Pipirelli $71.164.443 Промовиран*
84 P-9 32 0 0 0 0 0 17 0 QF 680 Dunnolop $41.240.470 Испаднат
83 A-37 4 0 4 0 0 58 17 3.41 R1 1018 Pipirelli $85.066.522 Промовиран
82 A-37 7 1 3 0 0 31 17 1.82 R2 1752 Pipirelli $62.077.036 Задржи група
81 A-37 6 1 2 0 1 35 17 2.06 F 1324 Pipirelli $125.417.977 Задржи група
80 A-37 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 4467 Pipirelli $108.072.779 Задржи група
79 A-37 23 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1447 Pipirelli $77.627.981 Задржи група
78 A-37 27 0 0 0 0 0 17 0 R1 1563 Pipirelli $60.470.406 Задржи група
77 A-37 28 0 0 0 0 1 17 0.06 - 2058 Pipirelli $19.901.713 Задржи група
76 R-128 4 2 5 0 4 81 16 5.06 QF 4784 Pipirelli $32.841.593 Промовиран
75 A-76 34 0 0 0 0 0 5 0 - 9182 Pipirelli $12.509.874 Спец пот
74 A-76 8 0 2 0 0 30 17 1.76 R2 1794 Pipirelli $17.949.286 Задржи група
73 A-76 29 0 0 0 0 0 17 0 R2 3382 Pipirelli $16.924.194 Задржи група
72 A-76 14 0 2 0 0 18 17 1.06 R1 3269 Pipirelli $25.303.263 Задржи група
71 A-76 9 1 2 2 0 30 17 1.76 QF 3390 Pipirelli $9.996.183 Задржи група
70 P-23 35 0 0 0 0 0 17 0 R1 4280 Avonn $1.325.912 Испаднат
69 P-23 15 0 1 0 1 8 16 0.5 R1 4036 Yokomama $22.358.021 Задржи група
68 P-23 28 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 336 Yokomama $6.495.274 Задржи група
67 A-38 2 6 9 1 4 100 17 5.88 R1 1021 Pipirelli $94.344.984 Промовиран
66 A-38 8 0 2 0 1 32 17 1.88 QF 1313 Pipirelli $82.162.187 Задржи група
65 A-38 9 1 2 0 0 28 17 1.65 R2 1191 Pipirelli $93.895.098 Задржи група
64 A-38 19 0 0 0 0 3 16 0.19 - 4448 Pipirelli $85.088.691 Задржи група
63 R-119 2 4 10 2 8 96 17 5.65 F 5223 Pipirelli $60.694.134 Промовиран
62 P-21 34 0 0 0 0 0 11 0 - 7106 Contimental $-16.794.507 Спец пот
61 P-21 21 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 2170 Contimental $9.858.375 Задржи група
60 A-88 2 4 8 2 0 91 17 5.35 QF 890 Pipirelli $35.105.958 Промовиран
59 A-88 12 1 1 0 1 13 17 0.76 R1 5224 Pipirelli $19.578.607 Задржи група
58 P-9 36 0 0 0 0 0 17 0 R2 4350 Dunnolop $3.238.131 Испаднат
57 A-95 1 5 12 12 2 111 17 6.53 SF 796 Pipirelli $50.924.106 Промовиран
56 A-95 7 0 2 2 0 27 17 1.59 R1 4109 Pipirelli $89.562.855 Задржи група
55 A-95 6 0 3 0 0 42 16 2.62 QF 5897 Pipirelli $85.485.355 Задржи група
54 A-95 15 0 0 0 0 7 17 0.41 SF 3574 Pipirelli $66.436.070 Задржи група
53 A-95 18 0 0 0 0 5 16 0.31 R2 4314 Pipirelli $54.195.580 Задржи група
52 A-95 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 ? Pipirelli $15.165.578 Задржи група
51 A-95 19 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $39.211.848 Задржи група
50 A-95 23 0 0 0 0 3 16 0.19 R2 - Pipirelli $21.425.049 Задржи група
49 A-95 23 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $18.328.696 Задржи група
48 R-60 1 3 13 0 0 118 17 6.94 W 1842 Pipirelli $21.453.781 Промовиран
47 R-60 7 0 0 2 1 43 17 2.53 R2 2502 Pipirelli $16.671.680 Задржи група
46 R-60 24 0 0 0 0 0 4 0 - - Pipirelli $39.988.000 Задржи група