Профил на менаџерот: Jan Velske2

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jan Velske
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 7, 2015
Последна интеракција: Денес во 15:43:26
Постови на форумот:887  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 2
Број на трки:5 (603)
Освоени поени:36 (1606)
Победи:3 (63)
Подиуми:4 (141)
Пол-позиции:0 (56)
Најбрзи круга:2 (52)
Просечно поени/трка: 7.2 (2.66)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 9, 2015)
Достигнувања:

54% отклучени

(192/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jan Velske Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 46, Трка 15
Број на најавувања:16965
Време поминато на ГПРО:2951.1 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:2
Пари: $???.???.???
Возач: Gerard Arnoux (235)
Технички Директор: Gary Heard (198)
Екипа во целост:58
Гуми: Bridgerock
Име на тим: Nuvolari Pirates
Екипен пласман:1
Поени на тимот:242.9497

Спонзори

Tom Hilfinger (E) - 26 трки
Berta (E) - 19 трки
Computer Knowledge (M4) - 15 трки
INGE (E) - 11 трки
St Geolge (E) - 11 трки
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 Elite 3 2 5 3 2 57 17 3.35 F 3 Hancock $123.606.988 Задржи група
80 Elite 14 0 1 0 0 11 17 0.65 - 62 Dunnolop $92.182.759 Задржи група
79 Elite 16 1 1 1 1 12 17 0.71 - 95 Yokomama $91.952.180 Задржи група
78 M-5 2 6 9 5 2 110 17 6.47 F 16 Yokomama $128.344.229 Промовиран
77 M-5 5 1 2 1 0 44 17 2.59 QF 38 Yokomama $71.024.727 Задржи група
76 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 744 Pipirelli $49.901.602 Испаднат
75 Elite 2 3 6 1 3 72 17 4.24 W 27 Bridgerock $35.243.375 Задржи група
74 Elite 2 3 7 3 1 77 17 4.53 QF 6 Michelini $70.725.760 Задржи група
73 Elite 1 8 13 3 8 129 17 7.59 F 1 Bridgerock $95.307.947 ГПРО Шампион
72 Elite 1 11 16 9 8 151 17 8.88 W 1 Michelini $74.228.564 ГПРО Шампион
71 Elite 7 1 1 0 2 35 17 2.06 R1 14 Contimental $92.314.729 Задржи група
70 Elite 19 0 1 0 0 8 17 0.47 R1 270 Contimental $135.563.956 Задржи група
69 M-3 1 3 9 7 3 99 17 5.82 F 10 Yokomama $127.056.923 Промовиран
68 M-3 6 1 2 1 0 38 17 2.24 SF 28 Yokomama $55.872.582 Задржи група
67 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 793 Pipirelli $49.725.158 Испаднат
66 M-4 3 1 7 2 1 59 17 3.47 F 28 Yokomama $100.969.815 Промовиран
65 M-4 16 0 0 0 0 13 17 0.76 R1 45 Contimental $30.296.851 Задржи група
64 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 3396 Pipirelli $52.281.440 Испаднат
63 M-2 1 4 8 6 3 91 17 5.35 W 650 Michelini $63.169.046 Промовиран
62 M-2 6 0 1 0 0 28 17 1.65 R2 49 Dunnolop $41.322.133 Задржи група
61 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1483 Pipirelli $51.931.619 Испаднат
60 M-3 3 2 5 0 2 56 17 3.29 R1 1420 Dunnolop $84.236.905 Промовиран
59 M-3 21 0 1 0 0 12 17 0.71 R2 132 Contimental $54.579.259 Задржи група
58 Elite 39 0 0 0 0 0 17 0 - 613 Pipirelli $57.668.081 Испаднат
57 Elite 19 0 1 0 1 6 17 0.35 - 24 Hancock $42.945.673 Задржи група
56 M-4 4 0 3 1 6 48 17 2.82 F 24 Michelini $84.901.569 Промовиран
55 M-4 18 0 1 0 0 12 17 0.71 - 2868 Dunnolop $41.357.240 Задржи група
54 Elite 38 0 0 0 0 0 17 0 - 689 Pipirelli $82.342.015 Испаднат
53 M-1 2 4 6 6 3 68 17 4 - 1188 Bridgerock $50.824.743 Промовиран
52 M-1 24 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 120 Yokomama $82.328.806 Задржи група
51 P-14 1 1 6 2 1 72 17 4.24 W 122 Dunnolop $116.446.588 Промовиран
50 P-14 6 1 4 0 1 40 17 2.35 F ? Contimental $79.086.584 Задржи група
49 A-57 1 4 8 1 1 86 17 5.06 SF ? Pipirelli $108.600.895 Промовиран
48 A-57 5 1 4 0 1 46 17 2.71 F 695 Pipirelli $62.024.406 Задржи група
47 R-287 4 2 8 4 0 78 17 4.59 W ? Pipirelli $57.786.138 Промовиран
46 R-287 16 0 1 0 0 6 3 2 - - Pipirelli $14.134.249 Задржи група