Профил на менаџерот: Samuel Santos

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Samuel Santos
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 2, 2015
Последна интеракција: Ное 11 2018, 02:57:59
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (130)
Освоени поени:0 (287)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (2.21)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

4% отклучени

(13/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Samuel Santos Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 47, Трка 7
Број на најавувања:639
Време поминато на ГПРО:160.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
68-86 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
67 R-20 32 0 0 0 0 0 0 - - 11666 Pipirelli $17.932.000 Задржи група
59-66 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
58 A-27 35 0 0 0 0 0 0 - - 11183 Pipirelli $-6.987.915 Пензиониран
57 A-27 33 0 0 0 0 0 2 0 - 10944 Pipirelli $2.420.249 Задржи група
56 A-27 23 0 0 0 0 0 9 0 R2 8497 Pipirelli $4.252.902 Задржи група
55 A-27 25 0 0 0 0 0 14 0 R2 6905 Pipirelli $7.881.339 Задржи група
54 R-3 2 1 11 0 0 106 17 6.24 F 3561 Pipirelli $4.291.110 Промовиран
53 R-3 12 0 0 0 0 6 8 0.75 R1 9849 Pipirelli $-809.876 Задржи група
52 R-3 7 0 2 0 0 37 14 2.64 R2 - Pipirelli $-11.042.569 Задржи група
51 R-3 8 0 1 0 0 30 14 2.14 R2 - Pipirelli $-826.753 Задржи група
50 A-43 36 0 0 0 0 0 10 0 - - Pipirelli $-10.165.146 Спец пот
49 R-355 3 1 7 0 0 88 17 5.18 SF ? Pipirelli $10.342.182 Промовиран
48 R-132 10 0 0 0 0 15 16 0.94 R2 - Pipirelli $-25.883.456 Задржи група
47 R-107 19 0 0 0 0 2 9 0.22 - - Pipirelli $2.912.431 Задржи група