Профил на менаџерот: Jarno Niemelä

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jarno Niemelä
Држава: Финска
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 16, 2009
Последна интеракција: Мај 15 2019, 06:59:09
Постови на форумот:9  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (471)
Освоени поени:0 (946)
Победи:0 (25)
Подиуми:0 (73)
Пол-позиции:0 (28)
Најбрзи круга:0 (5)
Просечно поени/трка: - (2.01)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

23% отклучени

(80/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jarno Niemelä Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 11
Број на најавувања:4836
Време поминато на ГПРО:637.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
70 A-67 40 0 0 0 0 0 0 - - 11413 Pipirelli $48.364.401 Пензиониран
69 A-67 12 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 3953 Pipirelli $63.647.636 Задржи група
68 A-67 5 0 0 0 0 46 17 2.71 R2 964 Pipirelli $71.482.171 Задржи група
67 P-18 37 0 0 0 0 0 17 0 - 930 Pipirelli $87.042.130 Испаднат
66 A-12 1 3 9 2 0 102 17 6 SF 655 Pipirelli $57.730.060 Промовиран
65 P-13 39 0 0 0 0 0 17 0 - 1416 Yokomama $55.821.448 Испаднат
64 A-32 1 8 11 12 2 115 17 6.76 W 801 Pipirelli $74.977.118 Промовиран
63 P-23 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1141 Yokomama $65.842.757 Испаднат
62 A-44 2 1 5 0 0 76 17 4.47 QF 709 Pipirelli $45.407.211 Промовиран
61 A-44 13 0 2 0 2 22 16 1.38 R1 4371 Pipirelli $35.479.881 Задржи група
60 A-44 9 0 3 0 0 28 17 1.65 R1 1121 Pipirelli $31.754.073 Задржи група
59 A-44 14 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 4039 Pipirelli $20.252.225 Задржи група
58 A-44 18 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 1670 Pipirelli $28.639.961 Задржи група
57 P-8 27 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 325 Dunnolop $30.330.205 Испаднат
56 A-2 2 3 11 1 1 95 17 5.59 SF 650 Pipirelli $111.372.231 Промовиран
55 A-2 5 1 5 0 0 65 17 3.82 SF 894 Pipirelli $97.445.241 Задржи група
54 A-2 6 1 4 0 0 48 16 3 R2 2975 Pipirelli $64.492.434 Задржи група
53 A-2 9 0 1 4 0 17 17 1 R1 3220 Pipirelli $45.221.993 Задржи група
52 A-2 7 0 0 2 0 30 17 1.76 QF 619 Pipirelli $21.286.333 Задржи група
51 A-2 12 0 0 1 0 7 17 0.41 R1 ? Pipirelli $31.123.710 Задржи група
50 A-2 14 0 0 0 0 10 17 0.59 SF 694 Pipirelli $38.633.687 Задржи група
49 A-2 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 807 Pipirelli $27.357.879 Задржи група
48 A-2 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 ? Pipirelli $36.607.202 Задржи група
47 R-164 2 4 10 4 0 100 17 5.88 W ? Pipirelli $54.404.382 Промовиран
46 R-164 11 1 2 0 0 27 6 4.5 - - Pipirelli $3.482.587 Задржи група
20-45 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
19 A-21 37 0 0 0 0 0 4 0 R1 - Pipirelli $20.205.314 Пензиониран
18 A-21 27 0 0 0 0 0 16 0 R2 - Pipirelli $22.080.010 Задржи група
17 A-21 24 0 0 0 0 0 16 0 R1 - Pipirelli $8.829.761 Задржи група
16 A-21 18 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 ? blank $10.926.130 Задржи група
15 R-131 2 2 8 2 0 89 17 5.24 - ? blank $17.370.147 Промовиран
14 R-131 15 1 1 0 0 14 7 2 - - blank $4.395.034 Задржи група