Профил на менаџерот: Tiago Parreira

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er - 2008
Име:Tiago Parreira
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 3, 2015
Последна интеракција: Ное 14 2017, 09:52:39
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (216)
Освоени поени:0 (312)
Победи:0 (6)
Подиуми:0 (21)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (9)
Просечно поени/трка: - (1.44)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

11% отклучени

(39/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tiago Parreira Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 48, Трка 4
Број на најавувања:2004
Време поминато на ГПРО:255.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
62-73 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
61 A-60 31 0 0 0 0 0 8 0 R2 8377 Pipirelli $-4.458.698 Пензиониран
60 A-60 16 0 1 0 0 9 13 0.69 R2 7320 Pipirelli $45.589.631 Задржи група
59 A-60 25 0 0 0 0 0 16 0 R1 6050 Pipirelli $32.098.028 Задржи група
58 A-60 23 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 5955 Pipirelli $38.258.853 Задржи група
57 A-60 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2518 Pipirelli $5.778.177 Задржи група
56 A-60 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4186 Pipirelli $8.281.295 Задржи група
55 A-60 30 0 0 0 0 0 16 0 R1 5334 Pipirelli $32.897.331 Задржи група
54 R-121 3 4 6 1 3 90 17 5.29 W 4270 Pipirelli $14.853.639 Промовиран
53 R-121 12 0 0 0 0 19 15 1.27 R1 6775 Pipirelli $-7.952.548 Задржи група
52 R-121 6 0 4 0 1 65 17 3.82 QF 2044 Pipirelli $6.143.816 Задржи група
51 A-76 35 0 0 0 0 0 17 0 - 2136 Pipirelli $8.707.125 Испаднат
50 A-76 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 1717 Pipirelli $12.150.068 Задржи група
49 R-232 2 2 9 2 5 93 17 5.47 W 2155 Pipirelli $22.432.211 Промовиран
48 R-232 9 0 1 0 0 33 13 2.54 - - Pipirelli $19.015.624 Задржи група