Профил на менаџерот: Marco Lopes

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Marco Lopes
Држава: Португалија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 3, 2015
Последна интеракција: Денес во 13:29:08
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (400)
Освоени поени:0 (617)
Победи:0 (17)
Подиуми:0 (54)
Пол-позиции:0 (22)
Најбрзи круга:0 (14)
Просечно поени/трка: 0 (1.54)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

27% отклучени

(94/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marco Lopes Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 48, Трка 6
Број на најавувања:9163
Време поминато на ГПРО:2066.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 12
Позиција во сезоната:40
Пари: $??.???.???
Возач: Eric Treluyer (110)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:26
Гуми: Pipirelli
Име на тим: H2O Racing Team
Екипен пласман:150
Поени на тимот:99.0668

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 M-1 33 0 0 0 0 0 15 0 - 4784 Contimental $25.807.646 Испаднат
70 P-13 3 1 9 1 2 72 17 4.24 F 3789 Yokomama $47.415.124 Промовиран
69 P-13 17 0 0 0 0 7 15 0.47 - 5279 Contimental $18.895.668 Задржи група
68 M-5 34 0 0 0 0 0 16 0 R1 5372 Yokomama $47.692.105 Испаднат
67 M-5 22 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 2337 Dunnolop $28.067.906 Задржи група
66 M-5 19 0 1 0 0 10 17 0.59 R1 3180 Yokomama $22.608.004 Задржи група
65 M-5 12 1 1 0 1 17 16 1.06 R1 4677 Badyear $47.817.991 Задржи група
64 M-5 24 1 1 0 0 10 16 0.62 R1 2890 Badyear $54.286.350 Задржи група
63 P-1 3 3 6 4 2 79 17 4.65 W 1118 Dunnolop $57.004.274 Промовиран
62 P-1 16 0 1 0 0 14 17 0.82 R2 1181 Yokomama $96.623.970 Задржи група
61 P-1 19 0 1 0 0 9 17 0.53 R1 1933 Yokomama $127.098.793 Задржи група
60 A-99 3 3 10 5 2 86 17 5.06 R2 3006 Pipirelli $127.479.801 Промовиран
59 A-99 14 0 1 0 0 10 17 0.59 F 1458 Pipirelli $77.464.424 Задржи група
58 A-99 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 2323 Pipirelli $68.835.597 Задржи група
57 A-99 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2630 Pipirelli $37.002.128 Задржи група
56 A-99 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 3135 Pipirelli $4.964.801 Задржи група
55 P-9 29 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 2276 Dunnolop $8.494.716 Испаднат
54 P-9 16 1 1 0 0 12 17 0.71 R1 638 Yokomama $11.046.612 Задржи група
53 P-9 17 0 1 0 1 10 17 0.59 R1 3279 Yokomama $29.452.897 Задржи група
52 A-79 2 1 8 3 0 91 17 5.35 F 498 Pipirelli $63.920.178 Промовиран
51 A-79 10 0 0 0 0 19 17 1.12 R2 963 Pipirelli $58.188.308 Задржи група
50 A-79 11 1 2 0 0 18 17 1.06 R2 ? Pipirelli $69.011.731 Задржи група
49 R-174 1 2 6 8 0 90 17 5.29 W 2220 Pipirelli $74.498.894 Промовиран
48 R-174 6 3 5 1 6 52 12 4.33 - - Pipirelli $-21.077.548 Задржи група