Профил на менаџерот: Reymon Vicioso

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Reymon Vicioso
Држава: Доминиканска Република
Пол:Не е определено
Се приклучи:Јул 7, 2015
Последна интеракција: Денес во 20:58:20
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (147)
Освоени поени:25 (427)
Победи:1 (15)
Подиуми:2 (41)
Пол-позиции:0 (16)
Најбрзи круга:0 (12)
Просечно поени/трка: 3.57 (2.9)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

21% отклучени

(77/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Reymon Vicioso Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 48, Трка 4
Број на најавувања:12012
Време поминато на ГПРО:682.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 127
Позиција во сезоната:6
Пари: $??.???.???
Возач: Jack Brown (109)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:10
Гуми: Pipirelli
Име на тим: VIPER VENOM
Екипен пласман:258
Поени на тимот:102.5997

Спонзори

Seikoo (R127) - 3 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
83 A-17 31 0 0 0 0 0 15 0 - 4706 Pipirelli $-19.446.950 Испаднат
82 P-14 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 810 Avonn $49.752.352 Испаднат
81 A-87 1 9 13 7 7 132 17 7.76 W 585 Pipirelli $94.513.918 Промовиран
80 A-87 8 0 2 0 0 26 17 1.53 R2 1849 Pipirelli $100.232.685 Задржи група
79 A-87 18 1 1 0 1 10 16 0.62 R1 4559 Pipirelli $69.973.363 Задржи група
78 R-126 2 4 17 9 3 134 17 7.88 QF 2131 Pipirelli $43.047.514 Промовиран
77 R-126 14 0 1 0 0 11 6 1.83 - 6855 Pipirelli $-7.500.745 Задржи група
51-76 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
50 A-80 37 0 0 0 0 0 6 0 R1 - Pipirelli $-18.964.121 Пензиониран
49 R-76 4 0 4 0 1 75 17 4.41 QF 2448 Pipirelli $3.717.075 Промовиран
48 R-76 12 0 1 0 0 14 12 1.17 - - Pipirelli $6.662.404 Задржи група