Профил на менаџерот: José Abi Jaudi

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:José Abi Jaudi
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 22, 2009
Последна интеракција: Денес во 03:37:07
Постови на форумот:250  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (1166)
Освоени поени:0 (2297)
Победи:0 (71)
Подиуми:0 (184)
Пол-позиции:0 (128)
Најбрзи круга:0 (78)
Просечно поени/трка: - (1.97)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 24, 2009)
Достигнувања:

64% отклучени

(233/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до José Abi Jaudi Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 7
Број на најавувања:34843
Време поминато на ГПРО:6720.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 19
Позиција во сезоната:7
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:39
Гуми: blank
Име на тим: Tiger Racing
Екипен пласман:1
Поени на тимот:0

Спонзори

MST (A51) - 21 трки
Oliver Sweaney (A51) - 15 трки
Hemmessy (P20) - 13 трки
Telefonics (P20) - 7 трки
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот José Abi Jaudi (Последна обнова: Мар 20 2014, 00:13:38)
Max Top 10 - Season 24:
José Abi Jaudi

Managed to reach Elite in 113 races.

Favorite achievement: First Elite Taste

Joined Tiger Racing after race 3 of season 26. Helped on 3 titles and one cup.

Proud to be Tiger!