Профил на менаџерот: Patrick Heber

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Patrick Heber
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 24, 2015
Последна интеракција: Вчера во 17:52:06
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (195)
Освоени поени:5 (313)
Победи:0 (5)
Подиуми:0 (13)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: 0.42 (1.61)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

8% отклучени

(29/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Patrick Heber Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 49, Трка 1
Број на најавувања:616
Време поминато на ГПРО:190.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 134
Позиција во сезоната:12
Пари: $?.???.???
Возач: Heinz-Harald Abt (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:2
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Hitachi Seiky (R134) - 6 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 A-11 37 0 0 0 0 0 17 0 - 3467 Pipirelli $3.143.574 Испаднат
72 R-161 5 2 4 4 0 69 17 4.06 SF 3404 Pipirelli $12.884.901 Промовиран
71 R-161 10 0 0 0 0 18 17 1.06 R2 3677 Pipirelli $-17.824.899 Задржи група
70 R-161 14 0 0 0 0 4 14 0.29 QF 6044 Pipirelli $-7.710.216 Задржи група
69 R-161 8 0 0 0 0 29 16 1.81 R2 5565 Pipirelli $-16.990.809 Задржи група
68 R-161 11 1 1 1 0 17 17 1 QF 4621 Pipirelli $-15.222.234 Задржи група
67 R-161 13 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 4610 Pipirelli $9.366.563 Задржи група
66 R-161 6 1 4 0 6 56 17 3.29 QF 3435 Pipirelli $4.319.914 Задржи група
52-65 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
51 R-25 10 0 0 0 0 28 17 1.65 QF ? Pipirelli $-99.254 Задржи група
50 R-25 4 1 4 0 0 64 17 3.76 QF 2391 Pipirelli $-1.083.035 Задржи група
49 R-25 10 0 0 0 0 19 17 1.12 R1 2692 Pipirelli $-4.458.702 Задржи група