Профил на менаџерот: Carlos Ottonello

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Carlos Ottonello
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 28, 2015
Последна интеракција: Авг 12 2022, 17:42:23
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (203)
Освоени поени:0 (92)
Победи:0 (0)
Подиуми:0 (2)
Пол-позиции:0 (0)
Најбрзи круга:0 (0)
Просечно поени/трка: - (0.45)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

2% отклучени

(7/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Carlos Ottonello Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 70, Трка 1
Број на најавувања:1527
Време поминато на ГПРО:154.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Rookie - 5
Позиција во сезоната:8
Пари: $??.???.???
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:4
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Carnivel Corp (R5) - 10 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
88 R-5 11 0 1 0 0 9 16 0.56 R1 4132 Pipirelli $-12.363.022 Задржи група
87 R-5 17 0 0 0 0 0 17 0 R1 3527 Pipirelli $1.962.925 Задржи група
86 A-27 37 0 0 0 0 0 16 0 - 4353 Pipirelli $866.578 Испаднат
85 R-50 6 0 1 0 0 37 15 2.47 R2 4752 Pipirelli $4.852.297 Промовиран
79-84 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
78 R-153 20 0 0 0 0 0 5 0 R2 8743 Pipirelli $17.928.149 Задржи група
77 R-153 14 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 3918 Pipirelli $4.664.737 Задржи група
76 R-153 18 0 0 0 0 0 16 0 R2 5318 Pipirelli $17.889.195 Задржи група
75 R-153 15 0 0 0 0 2 16 0.12 R2 4916 Pipirelli $26.853.000 Задржи група
74 R-153 10 0 0 0 0 9 17 0.53 R1 4092 Pipirelli $-3.876.537 Задржи група
73 R-153 9 0 0 0 0 18 17 1.06 QF 4022 Pipirelli $-3.325.803 Задржи група
72 R-153 16 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4298 Pipirelli $5.662.050 Задржи група
71 R-153 12 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 3825 Pipirelli $6.443.299 Задржи група
70 R-153 17 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 4107 Pipirelli $-595.259 Задржи група
49 Ret - 0 0 0 0 0 0 - R1 - Pipirelli $0 Задржи група