Профил на менаџерот: Adrian Simion

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Sauber C24 - 2005
Име:Adrian Simion
Држава: Романија
Пол:Не е определено
Се приклучи:Апр 28, 2009
Последна интеракција: Јул 20 2021, 09:20:06
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:7 (1024)
Освоени поени:0 (2806)
Победи:0 (46)
Подиуми:0 (210)
Пол-позиции:0 (58)
Најбрзи круга:0 (23)
Просечно поени/трка: 0 (2.74)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

34% отклучени

(120/358)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Adrian Simion Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 14, Трка 8
Број на најавувања:3763
Време поминато на ГПРО:597.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 20
Позиција во сезоната:37
Пари: $-?.???.???
Возач: Martin Vieth (75)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
81 R-115 3 3 10 0 2 85 15 5.67 QF 5468 Pipirelli $47.961 Промовиран
80 R-115 4 1 5 0 3 75 16 4.69 SF 4859 Pipirelli $-2.233.132 Задржи група
79 R-115 13 0 1 0 0 14 11 1.27 R2 6626 Pipirelli $12.993.867 Задржи група
78 R-115 2 4 9 3 1 93 15 6.2 SF 5543 Pipirelli $-263.222 Задржи група
77 R-115 6 1 5 0 0 53 13 4.08 SF 6418 Pipirelli $-817.621 Задржи група
76 R-115 7 0 2 0 0 37 17 2.18 R1 3336 Pipirelli $-3.765.148 Задржи група
75 A-35 38 0 0 0 0 0 14 0 R1 5608 Pipirelli $-14.570.585 Испаднат
74 R-154 3 4 8 4 0 97 15 6.47 SF 5076 Pipirelli $11.223.980 Промовиран
73 R-154 2 5 12 7 3 118 15 7.87 F 5267 Pipirelli $-2.439.080 Задржи група
72 R-154 1 7 13 7 5 120 15 8 W 5274 Pipirelli $-8.132.188 Задржи група
71 A-33 33 0 0 0 0 0 10 0 - 7048 Pipirelli $-15.877.518 Испаднат
70 R-19 4 1 8 0 0 74 15 4.93 R1 5296 Pipirelli $1.471.433 Промовиран
69 R-19 4 0 5 0 0 68 15 4.53 SF 5387 Pipirelli $-1.112.760 Задржи група
68 R-19 8 0 0 0 0 16 13 1.23 R2 6579 Pipirelli $26.678.993 Задржи група
67 A-82 31 0 0 0 0 0 13 0 R1 6365 Pipirelli $-9.846.508 Испаднат
66 A-82 28 0 0 0 0 0 14 0 - 5677 Pipirelli $12.352.660 Задржи група
65 R-185 1 3 12 4 1 110 17 6.47 QF 2658 Pipirelli $1.684.119 Промовиран
64 R-185 9 0 0 0 0 40 16 2.5 SF 4828 Pipirelli $-2.025.536 Задржи група
63 R-185 2 1 9 0 0 94 17 5.53 F 3167 Pipirelli $-3.780.024 Задржи група
62 R-185 5 2 5 0 1 62 13 4.77 QF 6512 Pipirelli $4.509.898 Задржи група
61 R-185 5 0 2 0 0 61 16 3.81 SF 5198 Pipirelli $1.437.482 Задржи група
60 R-185 6 0 0 0 0 38 12 3.17 R2 7254 Pipirelli $2.153.123 Задржи група
59 R-185 6 0 0 0 0 38 16 2.38 QF 4972 Pipirelli $1.941.995 Задржи група
58 R-185 4 1 8 1 2 72 14 5.14 R1 6633 Pipirelli $-663.171 Задржи група
57 R-185 7 0 1 0 0 38 12 3.17 R1 7480 Pipirelli $6.538.319 Задржи група
56 R-185 8 0 5 0 0 53 13 4.08 SF 7205 Pipirelli $9.099.250 Задржи група
55 R-185 6 0 2 0 0 45 16 2.81 R2 5869 Pipirelli $-9.863.254 Задржи група
54 R-185 6 0 3 0 0 51 14 3.64 R2 6947 Pipirelli $8.520.744 Задржи група
53 R-185 5 0 4 0 0 46 15 3.07 SF 6352 Pipirelli $13.208.129 Задржи група
52 R-185 13 0 1 0 0 9 15 0.6 R1 - Pipirelli $-5.706.402 Задржи група
51 R-185 7 0 2 0 0 55 16 3.44 QF - Pipirelli $-8.601.681 Задржи група
50 R-185 6 0 4 4 0 41 13 3.15 R2 - Pipirelli $1.466.791 Задржи група
49 R-185 2 3 9 1 0 91 16 5.69 W - Pipirelli $-7.523.870 Задржи група
48 R-185 9 0 1 0 0 26 14 1.86 R2 - Pipirelli $-10.917.254 Задржи група
47 R-185 14 0 0 0 0 11 16 0.69 QF - Pipirelli $-7.745.399 Задржи група
46 R-185 4 1 3 0 0 59 16 3.69 QF - Pipirelli $-23.128.728 Задржи група
45 A-83 38 0 0 0 0 0 11 0 - - Pipirelli $-3.976.072 Испаднат
44 R-139 4 0 4 0 0 66 17 3.88 SF 2342 Pipirelli $1.119.388 Промовиран
43 R-139 11 0 0 0 0 16 12 1.33 R2 - Pipirelli $-9.517.790 Задржи група
42 R-139 8 1 3 0 1 34 14 2.43 R2 - Pipirelli $-6.338.012 Задржи група
41 R-139 7 0 1 0 0 41 17 2.41 R1 2470 Pipirelli $-4.917.779 Задржи група
40 A-56 36 0 0 0 0 0 15 0 - - Pipirelli $-10.959.702 Испаднат
39 R-143 3 2 5 3 0 78 16 4.88 R2 - Pipirelli $8.146.499 Промовиран
38 R-143 3 0 8 2 0 78 17 4.59 QF 2170 Pipirelli $-6.941.269 Задржи група
37 R-143 7 0 4 0 0 46 13 3.54 QF - Pipirelli $-6.705.946 Задржи група
36 R-143 9 0 3 0 0 41 15 2.73 R1 - Pipirelli $-5.910.982 Задржи група
35 R-143 13 0 0 0 0 14 17 0.82 R1 2622 Pipirelli $-1.241.004 Задржи група
34 R-143 15 0 1 0 0 6 14 0.43 R2 - Pipirelli $7.405.528 Задржи група
33 R-143 13 0 2 0 0 24 16 1.5 R2 - Pipirelli $-132.723 Задржи група
32 R-143 19 0 0 0 0 2 13 0.15 R1 - Pipirelli $4.545.052 Задржи група
31 R-143 5 2 5 6 1 62 15 4.13 F - Pipirelli $-1.347.146 Задржи група
30 R-143 17 0 0 0 0 3 14 0.21 R1 - Pipirelli $5.323.378 Задржи група
29 R-143 9 0 0 0 0 19 15 1.27 R1 - Pipirelli $9.719.015 Задржи група
28 R-143 11 0 1 0 0 22 16 1.38 QF - Pipirelli $5.258.374 Задржи група
27 R-143 12 0 2 0 0 18 15 1.2 R2 - Pipirelli $15.544.964 Задржи група
26 R-143 11 0 0 0 0 21 17 1.24 QF 1625 Pipirelli $-525.535 Задржи група
25 R-143 17 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 ? Pipirelli $-3.395.174 Задржи група
24 R-143 5 0 3 0 0 46 17 2.71 W 1537 Pipirelli $-445.353 Задржи група
23 R-143 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1768 Pipirelli $-4.472.063 Задржи група
22 R-143 8 0 2 2 0 42 17 2.47 R2 1534 Pipirelli $-1.858.568 Задржи група
21 A-63 31 0 0 0 0 0 17 0 R1 861 Pipirelli $6.051.838 Испаднат
20 R-151 2 3 11 6 3 94 17 5.53 W 1318 Pipirelli $4.876.871 Промовиран
19 A-15 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 754 Pipirelli $-3.718.832 Испаднат
18 A-15 19 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 726 Pipirelli $19.201.466 Задржи група
17 R-171 3 1 4 8 0 64 17 3.76 W 888 Pipirelli $30.375.260 Промовиран
16 A-24 30 0 0 0 0 0 15 0 - - blank $-7.113.028 Испаднат
15 R-104 7 0 1 0 0 41 17 2.41 - ? blank $2.039.428 Промовиран
14 R-104 13 0 1 0 0 15 10 1.5 - - blank $-2.528.643 Задржи група