Профил на менаџерот: Agostino Oddo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Generic white livery
Име:Agostino Oddo
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 10, 2016
Последна интеракција: Денес во 05:59:01
Постови на форумот:4  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:4 (358)
Освоени поени:0 (773)
Победи:0 (22)
Подиуми:0 (56)
Пол-позиции:0 (11)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 0 (2.16)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

24% отклучени

(83/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Agostino Oddo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 3
Број на најавувања:7352
Време поминато на ГПРО:1370.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 1
Позиција во сезоната:31
Пари: $??.???.???
Возач: Rene Kath (134)
Технички Директор: Malcolm Gow (77)
Екипа во целост:12
Гуми: Yokomama
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
71 M-3 24 0 0 0 0 5 17 0.29 QF 161 Dunnolop $-6.809.024 Испаднат
70 M-3 23 0 0 0 1 7 17 0.41 - 1950 Yokomama $7.976.609 Задржи група
69 P-22 2 3 10 1 3 90 17 5.29 R1 2212 Dunnolop $44.068.174 Промовиран
68 P-22 7 1 2 1 1 38 17 2.24 SF 183 Yokomama $26.453.345 Задржи група
67 P-22 7 0 1 0 1 33 17 1.94 R1 197 Dunnolop $48.560.079 Задржи група
66 A-12 2 6 9 1 4 96 17 5.65 R2 683 Pipirelli $33.230.463 Промовиран
65 A-12 12 0 1 0 0 20 17 1.18 R2 870 Pipirelli $33.738.936 Задржи група
64 A-12 9 0 1 0 0 22 17 1.29 R1 1218 Pipirelli $20.879.426 Задржи група
63 A-12 10 0 1 0 2 19 17 1.12 R1 1187 Pipirelli $53.040.435 Задржи група
62 A-12 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 1794 Pipirelli $12.277.184 Задржи група
61 P-19 14 0 1 0 1 14 16 0.88 R1 4939 Dunnolop $-13.012.459 Испаднат
60 P-19 10 0 1 0 0 19 17 1.12 R2 388 Dunnolop $13.643.523 Задржи група
59 P-19 14 0 0 0 0 14 17 0.82 QF 2067 Dunnolop $52.097.846 Задржи група
58 A-64 2 4 11 2 3 97 17 5.71 W 651 Pipirelli $49.230.635 Промовиран
57 A-64 6 1 3 0 1 45 17 2.65 R2 1154 Pipirelli $52.948.750 Задржи група
56 A-64 18 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 1719 Pipirelli $26.050.875 Задржи група
55 A-64 6 1 2 0 1 50 17 2.94 R2 1033 Pipirelli $79.467.990 Задржи група
54 A-64 9 1 1 1 0 22 17 1.29 R1 1686 Pipirelli $27.484.303 Задржи група
53 A-64 16 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 1475 Pipirelli $29.009.089 Задржи група
52 R-90 3 3 7 4 0 93 17 5.47 SF 1752 Pipirelli $27.712.038 Промовиран
51 R-90 3 2 5 1 0 73 15 4.87 - - Pipirelli $-18.129.676 Задржи група