Профил на менаџерот: Dmitry Nechitailo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Alfa generic - 1984 / 85
Име:Dmitry Nechitailo
Држава: Белорусија
Пол:Машко
Се приклучи:Јан 19, 2016
Последна интеракција: Вчера во 16:03:53
Постови на форумот:33  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (380)
Освоени поени:0 (1044)
Победи:0 (33)
Подиуми:0 (102)
Пол-позиции:0 (41)
Најбрзи круга:0 (38)
Просечно поени/трка: 0 (2.75)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

42% отклучени

(149/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Dmitry Nechitailo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 6
Број на најавувања:5230
Време поминато на ГПРО:3497.3 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Elite
Позиција во сезоната:32
Пари: $??.???.???
Возач: Alex Donnelly (223)
Технички Директор: Bruno Frisson (107)
Екипа во целост:34
Гуми: Contimental
Име на тим: MatrËshka
Екипен пласман:112
Поени на тимот:264.9335

Спонзори

Allian (E) - 21 трки
Seabelt (M1) - 20 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 Elite 18 0 1 0 1 9 17 0.53 - 154 Contimental $7.488.338 Задржи група
71 Elite 11 0 2 0 0 16 17 0.94 R1 32 Contimental $12.317.546 Задржи група
70 Elite 20 0 1 0 0 7 17 0.41 R2 14 Contimental $13.400.039 Задржи група
69 M-1 1 5 9 5 3 95 17 5.59 SF 18 Yokomama $49.113.606 Промовиран
68 M-1 9 1 2 2 1 22 17 1.29 R1 159 Yokomama $24.109.094 Задржи група
67 M-1 17 0 1 0 1 8 17 0.47 - 147 Yokomama $7.187.821 Задржи група
66 M-1 9 1 3 1 0 25 17 1.47 QF 69 Yokomama $32.702.776 Задржи група
65 M-1 12 0 2 0 0 16 17 0.94 R2 37 Yokomama $26.411.379 Задржи група
64 M-1 9 0 3 0 0 19 17 1.12 R1 78 Yokomama $12.605.781 Задржи група
63 M-1 16 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 112 Yokomama $4.692.271 Задржи група
62 M-1 15 0 1 0 0 16 17 0.94 R2 104 Yokomama $17.582.887 Задржи група
61 M-1 7 1 1 0 1 31 17 1.82 QF 4469 Dunnolop $20.667.101 Задржи група
60 P-19 4 0 4 0 0 51 17 3 SF 169 Dunnolop $42.588.930 Промовиран
59 A-123 2 5 11 9 6 109 17 6.41 SF 1640 Pipirelli $98.282.847 Промовиран
58 A-123 4 3 5 7 6 73 17 4.29 QF 720 Pipirelli $110.170.889 Задржи група
57 A-123 4 0 6 3 5 71 17 4.18 SF 891 Pipirelli $123.060.014 Задржи група
56 A-123 6 0 2 0 1 39 17 2.29 R2 1148 Pipirelli $45.120.033 Задржи група
55 R-161 2 1 15 0 2 119 17 7 F 3815 Pipirelli $32.408.822 Промовиран
54 A-77 2 5 9 1 3 96 16 6 W 3119 Pipirelli $-2.262.840 Испаднат
53 A-77 24 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 5089 Pipirelli $3.917.004 Задржи група
52 R-76 1 7 14 8 6 135 17 7.94 F ? Pipirelli $20.625.762 Промовиран
51 R-76 4 4 9 5 1 76 12 6.33 - - Pipirelli $-12.289.075 Задржи група