Профил на менаџерот: Pasquale De Lucia

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Pasquale De Lucia
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Фев 25, 2016
Последна интеракција: Денес во 08:14:16
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:3 (350)
Освоени поени:0 (400)
Победи:0 (7)
Подиуми:0 (28)
Пол-позиции:0 (6)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (1.14)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(48/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Pasquale De Lucia Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 51, Трка 16
Број на најавувања:3587
Време поминато на ГПРО:348.6 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 10
Позиција во сезоната:33
Пари: $??.???.???
Возач: Andrew Nicholson (126)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Contimental
Име на тим: JOLLY CORSE Italian Team
Екипен пласман:207
Поени на тимот:207.4665

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
72 M-3 36 0 0 0 0 0 17 0 R1 4165 Contimental $77.958.255 Испаднат
71 P-19 4 2 2 1 0 35 17 2.06 R1 1158 Contimental $17.060.746 Промовиран
70 P-19 20 0 1 0 0 11 17 0.65 R2 4550 Contimental $52.846.788 Задржи група
69 A-18 4 0 3 0 2 53 17 3.12 R2 1058 Pipirelli $63.124.773 Промовиран
68 A-18 12 0 0 0 0 11 17 0.65 R1 1624 Pipirelli $77.181.659 Задржи група
67 A-18 23 0 0 0 0 3 15 0.2 R2 5867 Pipirelli $92.824.914 Задржи група
66 A-18 17 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 3795 Pipirelli $85.661.793 Задржи група
65 A-18 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 2848 Pipirelli $80.137.763 Задржи група
64 A-18 24 0 0 0 0 2 16 0.12 - 4490 Pipirelli $60.679.278 Задржи група
63 A-18 26 0 0 0 0 0 16 0 QF 5544 Pipirelli $47.265.194 Задржи група
62 A-18 27 0 0 0 0 0 13 0 R1 6847 Pipirelli $13.958.990 Задржи група
61 A-18 17 0 0 0 0 5 14 0.36 R1 6518 Pipirelli $12.829.397 Задржи група
60 P-25 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 667 Dunnolop $7.007.484 Испаднат
59 A-32 3 3 9 0 0 84 17 4.94 SF 3580 Pipirelli $75.106.423 Промовиран
58 A-32 9 0 2 0 0 20 17 1.18 QF 1775 Pipirelli $99.806.042 Задржи група
57 A-32 7 0 1 0 0 41 17 2.41 R2 1286 Pipirelli $135.975.331 Задржи група
56 A-32 18 0 0 0 0 3 17 0.18 R1 3723 Pipirelli $107.543.835 Задржи група
55 A-32 17 0 0 0 0 7 16 0.44 R2 6295 Pipirelli $56.803.250 Задржи група
54 A-32 18 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 1719 Pipirelli $19.780.618 Задржи група
53 R-246 3 2 8 5 1 86 17 5.06 R2 5412 Pipirelli $17.000.215 Промовиран
52 R-246 7 0 0 0 5 27 17 1.59 R2 ? Pipirelli $27.792.039 Задржи група
51 R-246 16 0 0 0 0 0 2 0 - - Pipirelli $26.713.616 Задржи група