Профил на менаџерот: Tom Cele

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Tom Cele
Држава: Италија
Пол:Машко
Се приклучи:Мар 2, 2016
Последна интеракција: Окт 22 2016, 11:39:07
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:0 (54)
Освоени поени:0 (192)
Победи:0 (3)
Подиуми:0 (11)
Пол-позиции:0 (5)
Најбрзи круга:0 (6)
Просечно поени/трка: - (3.56)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

7% отклучени

(25/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tom Cele Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 1
Број на најавувања:211
Време поминато на ГПРО:28.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Retired
Позиција во сезоната:-
Пари: $?
Возач: Нема
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:0
Гуми: blank
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
56-72 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
55 R-117 8 0 0 0 0 19 7 2.71 R2 10237 Pipirelli $19.863.834 Задржи група
54 R-117 3 1 6 3 0 75 17 4.41 R2 4899 Pipirelli $-11.697.946 Задржи група
53 R-117 10 0 1 0 1 30 13 2.31 R1 7602 Pipirelli $6.810.099 Задржи група
52 R-117 4 2 4 2 5 68 17 4 QF 2094 Pipirelli $-2.842.178 Задржи група