Профил на менаџерот: Ignacio Belatti

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Ignacio Belatti
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Апр 6, 2016
Последна интеракција: Денес во 12:49:23
Постови на форумот:532  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:12 (599)
Освоени поени:16 (999)
Победи:0 (25)
Подиуми:1 (86)
Пол-позиции:0 (21)
Најбрзи круга:0 (17)
Просечно поени/трка: 1.33 (1.67)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Мај 21, 2016)
Достигнувања:

31% отклучени

(115/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Ignacio Belatti Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 52, Трка 9
Број на најавувања:9867
Време поминато на ГПРО:1767.5 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Master - 1
Позиција во сезоната:12
Пари: $-???.???
Возач: Vincenzo Alboreto (189)
Технички Директор: Marco Adreani (124)
Екипа во целост:42
Гуми: Yokomama
Име на тим: Jaguar Racing
Екипен пласман:4
Поени на тимот:516.7332

Спонзори

I-Modes (M1) - 22 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
86 M-1 23 0 0 0 0 3 17 0.18 R2 81 Dunnolop $28.358.212 Задржи група
85 M-1 28 0 0 0 0 2 17 0.12 - 174 Yokomama $28.878.267 Задржи група
84 Elite 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 195 Yokomama $23.839.093 Испаднат
83 Elite 12 0 1 1 2 16 17 0.94 R1 10 Hancock $18.339.312 Задржи група
82 Elite 18 0 0 0 1 8 17 0.47 R2 535 Hancock $17.160.286 Задржи група
81 Elite 17 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 14 Badyear $35.599.625 Задржи група
80 Elite 9 0 1 3 2 21 17 1.24 R1 8 Hancock $17.179.365 Задржи група
79 Elite 17 0 1 0 0 12 17 0.71 R1 13 Badyear $38.733.898 Задржи група
78 Elite 18 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 13 Contimental $38.385.313 Задржи група
77 M-3 2 1 10 2 1 84 17 4.94 W 22 Dunnolop $64.692.139 Промовиран
76 M-3 8 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 52 Dunnolop $33.188.866 Задржи група
75 M-3 17 0 0 0 0 15 17 0.88 QF 71 Yokomama $78.854.940 Задржи група
74 P-15 2 3 10 5 1 94 17 5.53 SF 125 Yokomama $120.528.009 Промовиран
73 P-15 4 2 3 2 0 39 17 2.29 R1 348 Yokomama $68.929.996 Задржи група
72 P-15 25 0 0 0 0 4 17 0.24 SF 306 Yokomama $53.160.232 Задржи група
71 A-25 3 3 7 1 0 89 17 5.24 F 663 Pipirelli $80.918.712 Промовиран
70 A-25 10 0 2 0 0 23 17 1.35 SF 2488 Pipirelli $81.073.316 Задржи група
69 P-9 32 0 0 0 0 0 17 0 - 2461 Pipirelli $57.545.567 Испаднат
68 M-4 33 0 0 0 0 0 17 0 R1 2805 Yokomama $54.997.552 Испаднат
67 M-4 20 0 0 0 1 7 17 0.41 R1 532 Contimental $51.785.707 Задржи група
66 M-4 26 0 0 0 0 5 17 0.29 R1 97 Dunnolop $24.785.680 Задржи група
65 M-4 20 0 0 0 0 11 17 0.65 R2 741 Dunnolop $32.666.021 Задржи група
64 M-4 17 0 1 0 1 8 17 0.47 R1 88 Dunnolop $28.480.601 Задржи група
63 M-4 23 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 165 Yokomama $33.117.871 Задржи група
62 M-4 7 3 4 0 0 44 17 2.59 R2 92 Dunnolop $54.389.274 Задржи група
61 M-4 9 1 1 0 0 23 17 1.35 - 48 Dunnolop $78.348.901 Задржи група
60 M-4 21 1 1 0 0 11 17 0.65 QF 97 Dunnolop $55.641.066 Задржи група
59 P-5 2 4 10 2 3 94 17 5.53 W 170 Dunnolop $58.514.602 Промовиран
58 P-5 15 1 1 0 0 15 17 0.88 R1 282 Dunnolop $36.191.593 Задржи група
57 A-35 2 5 17 5 3 136 17 8 W 613 Pipirelli $114.606.251 Промовиран
56 A-35 5 0 4 0 0 44 17 2.59 R2 1040 Pipirelli $105.012.595 Задржи група
55 A-35 20 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4226 Pipirelli $89.695.500 Задржи група
54 A-35 14 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 2292 Pipirelli $85.486.812 Задржи група
53 R-258 3 1 9 0 2 85 17 5 SF 3074 Pipirelli $25.660.424 Промовиран
52 R-258 8 0 1 0 0 31 9 3.44 - - Pipirelli $17.506.611 Задржи група