Профил на менаџерот: Josiana Lobo

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Josiana Lobo
Држава: Бразил
Пол:Женски
Се приклучи:Мај 16, 2016
Последна интеракција: Вчера во 02:39:11
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:14 (368)
Освоени поени:4 (431)
Победи:0 (14)
Подиуми:0 (37)
Пол-позиции:0 (2)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 0.29 (1.17)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

14% отклучени

(52/368)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Josiana Lobo Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 53, Трка 2
Број на најавувања:2294
Време поминато на ГПРО:371 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 17
Позиција во сезоната:23
Пари: $??.???.???
Возач: Kenny Legge (118)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:12
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Amazonas Brasil Racing II
Екипен пласман:171
Поени на тимот:250.4668

Спонзори

Apples (R54) - 1 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
84 A-17 24 0 0 0 0 1 16 0.06 R2 4548 Pipirelli $38.839.114 Задржи група
83 A-17 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1888 Pipirelli $15.822.621 Задржи група
82 R-54 4 2 10 1 2 87 14 6.21 - 5060 Pipirelli $19.962.653 Промовиран
81 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
80 R-96 14 0 0 0 0 3 11 0.27 R1 6743 Pipirelli $-14.209.918 Задржи група
79 R-96 17 0 0 0 0 0 1 0 - 7160 Pipirelli $17.388.000 Задржи група
73-78 Ret - 0 0 0 0 0 0 - - - $0 Задржи група
72 A-45 39 0 0 0 0 0 0 - - 11101 Pipirelli $-1.561.070 Пензиониран
71 A-45 23 0 0 0 0 0 13 0 R1 5931 Pipirelli $15.205.933 Задржи група
70 P-3 22 0 0 0 0 5 17 0.29 - 5250 Yokomama $-50.558.895 Испаднат
69 A-80 4 5 9 0 5 80 17 4.71 F 2503 Pipirelli $12.043.838 Промовиран
68 A-80 13 1 1 0 0 16 17 0.94 R1 4184 Pipirelli $15.583.601 Задржи група
67 A-80 16 0 0 0 2 6 16 0.38 QF 6314 Pipirelli $19.040.853 Задржи група
66 A-80 23 0 0 0 0 2 1 2 - 13856 Pipirelli $47.419.683 Задржи група
65 A-80 28 0 0 0 0 1 13 0.08 R1 7712 Pipirelli $94.204.311 Задржи група
64 A-80 11 0 1 0 2 24 16 1.5 QF 6375 Pipirelli $81.627.886 Задржи група
63 A-80 10 1 3 1 0 26 17 1.53 R1 6351 Pipirelli $54.284.242 Задржи група
62 A-80 16 0 0 0 0 6 17 0.35 R1 5927 Pipirelli $17.233.424 Задржи група
61 A-80 15 0 0 0 0 9 17 0.53 QF 4975 Pipirelli $28.997.855 Задржи група
60 A-80 10 0 1 0 1 17 17 1 R1 1302 Pipirelli $19.121.323 Задржи група
59 A-80 14 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 1844 Pipirelli $20.483.818 Задржи група
58 A-80 13 0 0 0 0 7 17 0.41 R1 4745 Pipirelli $69.078.165 Задржи група
57 A-80 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1497 Pipirelli $21.016.204 Задржи група
56 A-80 21 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 4779 Pipirelli $17.880.784 Задржи група
55 A-80 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2389 Pipirelli $20.816.032 Задржи група
54 R-67 2 4 8 0 3 95 17 5.59 F 4175 Pipirelli $16.585.765 Промовиран
53 R-128 9 1 3 0 1 33 15 2.2 QF 6076 Pipirelli $-14.005.936 Задржи група