Профил на менаџерот: Jaziel A. Plumero

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Jaziel A. Plumero
Држава: Аргентина
Пол:Машко
Се приклучи:Мај 23, 2016
Последна интеракција: Денес во 05:45:04
Постови на форумот:2  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:2 (484)
Освоени поени:0 (602)
Победи:0 (20)
Подиуми:0 (51)
Пол-позиции:0 (12)
Најбрзи круга:0 (16)
Просечно поени/трка: 0 (1.24)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

20% отклучени

(74/365)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Jaziel A. Plumero Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 53, Трка 4
Број на најавувања:2080
Време поминато на ГПРО:636.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 46
Позиција во сезоната:22
Пари: $??.???.???
Возач: Mauricio Bonifacio (107)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:8
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Rebenque
Екипен пласман:202
Поени на тимот:34.1334

Спонзори

Dolce & Gabbanana (R67) - 48 трки
Nolen (R67) - 17 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
82 R-67 3 3 7 2 3 71 14 5.07 W 5813 Pipirelli $44.081.718 Промовиран
81 A-47 36 0 0 0 0 0 16 0 R1 4655 Pipirelli $11.387.615 Испаднат
80 A-47 34 0 0 0 0 0 14 0 R1 5653 Pipirelli $1.542.689 Задржи група
79 A-47 30 0 0 0 0 0 15 0 R1 5234 Pipirelli $3.152.428 Задржи група
78 R-75 1 9 13 6 9 132 17 7.76 W 2491 Pipirelli $11.128.257 Промовиран
77 R-75 9 0 2 1 0 27 17 1.59 R2 4285 Pipirelli $54.256.204 Задржи група
76 A-37 32 0 0 0 0 0 14 0 R1 5924 Pipirelli $-813.494 Испаднат
75 A-37 30 0 0 0 0 0 15 0 - 5080 Pipirelli $14.338.753 Задржи група
74 P-13 33 0 0 0 0 0 13 0 R1 5439 Yokomama $9.183.361 Испаднат
73 A-23 3 3 8 1 0 88 16 5.5 R2 3776 Pipirelli $34.370.126 Промовиран
72 A-23 6 0 1 0 0 44 17 2.59 SF 985 Pipirelli $16.520.465 Задржи група
71 A-23 16 0 0 0 0 4 17 0.24 R2 3632 Pipirelli $36.091.346 Задржи група
70 A-23 22 0 0 0 0 1 16 0.06 R1 4217 Pipirelli $38.120.789 Задржи група
69 A-23 11 0 2 0 2 25 17 1.47 QF 1425 Pipirelli $29.404.145 Задржи група
68 A-23 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 1896 Pipirelli $21.728.914 Задржи група
67 A-23 28 0 0 0 0 0 17 0 R1 2388 Pipirelli $49.433.350 Задржи група
66 A-23 28 0 0 0 0 0 17 0 R2 1553 Pipirelli $62.650.169 Задржи група
65 A-23 31 0 0 0 0 0 17 0 SF 1677 Pipirelli $46.483.405 Задржи група
64 A-23 30 0 0 0 0 0 16 0 - 5596 Pipirelli $38.854.293 Задржи група
63 A-23 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 2758 Pipirelli $57.886.530 Задржи група
62 P-6 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 2546 Yokomama $-1.833.934 Испаднат
61 A-3 3 0 8 1 0 63 17 3.71 R2 944 Pipirelli $10.576.516 Промовиран
60 A-3 8 0 1 0 0 23 17 1.35 R1 1415 Pipirelli $50.713.575 Задржи група
59 A-3 20 0 0 0 0 1 17 0.06 R1 1790 Pipirelli $14.964.642 Задржи група
58 A-3 29 0 0 0 0 0 15 0 R2 5720 Pipirelli $8.852.841 Задржи група
57 A-3 23 0 0 0 0 1 15 0.07 R2 5683 Pipirelli $1.195.012 Задржи група
56 A-3 5 2 3 0 2 38 17 2.24 F 2394 Pipirelli $12.751.836 Задржи група
55 A-3 16 0 0 0 0 5 17 0.29 R2 1617 Pipirelli $13.351.467 Задржи група
54 A-3 29 0 0 0 0 0 17 0 - 4367 Pipirelli $2.303.567 Задржи група
53 R-245 3 3 6 1 0 78 14 5.57 - 7004 Pipirelli $6.394.746 Промовиран