Профил на менаџерот: Nelson Correa

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Black GPRO-er 2009
Име:Nelson Correa
Држава: Венецуела
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 15, 2016
Последна интеракција: Јул 12 2019, 17:02:35
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:5 (259)
Освоени поени:0 (721)
Победи:0 (24)
Подиуми:0 (61)
Пол-позиции:0 (24)
Најбрзи круга:0 (22)
Просечно поени/трка: 0 (2.78)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

25% отклучени

(89/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Nelson Correa Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 1
Број на најавувања:1172
Време поминато на ГПРО:260.4 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Слободен/а

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 28
Позиција во сезоната:39
Пари: $??.???.???
Возач: Aguri Suzuki (114)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:1
Гуми: Pipirelli
Име на тим: PkDoreZ Racing Engineering®
Екипен пласман:417
Поени на тимот:157.8001

Спонзори

-
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
70 R-150 2 6 9 5 4 101 16 6.31 QF 5544 Pipirelli $51.655.338 Промовиран
69 A-14 35 0 0 0 0 0 12 0 - 6688 Pipirelli $-974.098 Испаднат
68 R-81 1 6 10 3 3 103 17 6.06 W 4593 Pipirelli $24.574.643 Промовиран
67 R-81 8 0 3 1 0 30 14 2.14 SF 6909 Pipirelli $4.357.731 Задржи група
66 A-60 35 0 0 0 0 0 11 0 - 7563 Pipirelli $55.953.786 Испаднат
65 A-60 38 0 0 0 0 0 17 0 R1 4935 Pipirelli $81.325.735 Задржи група
64 R-160 2 6 13 6 7 122 17 7.18 F 3014 Pipirelli $38.583.591 Промовиран
63 R-160 5 1 5 2 0 71 15 4.73 QF 5561 Pipirelli $25.863.852 Задржи група
62 R-160 11 0 1 0 2 20 11 1.82 QF 7255 Pipirelli $5.927.093 Задржи група
61 R-160 8 1 2 0 1 38 15 2.53 QF 5858 Pipirelli $6.466.962 Задржи група
60 A-107 32 0 0 0 0 0 8 0 R1 8303 Pipirelli $4.127.202 Пензиониран
59 P-5 37 0 0 0 0 0 16 0 R1 3898 Dunnolop $9.071.113 Испаднат
58 A-11 2 1 5 6 2 63 17 3.71 SF 1382 Pipirelli $91.719.345 Промовиран
57 A-11 6 0 2 0 0 41 17 2.41 R1 1761 Pipirelli $92.354.271 Задржи група
56 A-11 8 0 2 1 1 26 17 1.53 R1 2015 Pipirelli $79.552.118 Задржи група
55 A-11 12 0 0 0 2 9 17 0.53 R2 2297 Pipirelli $55.390.560 Задржи група
54 R-335 2 3 9 0 0 97 17 5.71 QF 3227 Pipirelli $43.399.830 Промовиран