Профил на менаџерот: Tobias Habbel

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Tobias Habbel
Држава: Германија
Пол:Машко
Се приклучи:Јул 24, 2016
Последна интеракција: Јул 5 2022, 01:51:00
Постови на форумот:0
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (580)
Освоени поени:0 (576)
Победи:0 (2)
Подиуми:0 (32)
Пол-позиции:0 (3)
Најбрзи круга:0 (8)
Просечно поени/трка: 0 (0.99)
Сертификат: Менаџерот не го комплетираше ГПРО сертификациониот тест сеуште! Сè уште не
Достигнувања:

10% отклучени

(36/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Tobias Habbel Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 4
Број на најавувања:2611
Време поминато на ГПРО:621.9 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:25
Пари: $??.???.???
Возач: Nigel Kane (115)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:6
Гуми: Pipirelli
Име на тим: -
Екипен пласман:0
Поени на тимот:

Спонзори

Chanels (A70) - 5 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 20 0 0 0 0 7 17 0.41 QF 2815 Pipirelli $37.719.475 Задржи група
86 A-70 11 0 2 0 0 18 17 1.06 QF 2483 Pipirelli $49.554.602 Задржи група
85 A-70 16 0 0 0 0 12 17 0.71 R2 3057 Pipirelli $48.874.633 Задржи група
84 A-70 14 0 0 0 0 10 17 0.59 R2 1725 Pipirelli $29.524.818 Задржи група
83 A-70 13 0 0 0 2 13 17 0.76 R2 1237 Pipirelli $34.186.060 Задржи група
82 A-70 17 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 2232 Pipirelli $45.765.686 Задржи група
81 A-87 11 0 0 0 2 15 17 0.88 QF 3913 Pipirelli $46.664.525 Задржи група
80 A-87 17 0 0 0 0 7 17 0.41 R2 1644 Pipirelli $55.852.212 Задржи група
79 P-1 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 491 Yokomama $66.840.957 Испаднат
78 A-85 4 0 4 0 0 64 17 3.76 F 912 Pipirelli $84.996.086 Промовиран
77 A-85 5 0 4 0 0 37 17 2.18 R2 2960 Pipirelli $69.700.323 Задржи група
76 A-85 33 0 0 0 0 0 16 0 R1 4711 Pipirelli $34.993.674 Задржи група
75 A-85 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 2164 Pipirelli $31.016.038 Задржи група
74 A-85 34 0 0 0 0 0 17 0 R1 1972 Pipirelli $26.047.201 Задржи група
73 A-85 26 0 0 0 0 0 17 0 R2 2519 Pipirelli $13.640.150 Задржи група
72 A-85 17 0 0 0 0 4 17 0.24 R1 1806 Pipirelli $14.158.615 Задржи група
71 A-85 10 0 2 0 0 29 17 1.71 R1 1232 Pipirelli $43.883.015 Задржи група
70 A-85 19 0 1 0 0 6 17 0.35 R2 2869 Pipirelli $46.451.337 Задржи група
69 A-85 9 0 2 0 0 18 17 1.06 R2 3399 Pipirelli $47.667.515 Задржи група
68 A-85 24 0 0 0 0 2 17 0.12 R1 1562 Pipirelli $66.935.330 Задржи група
67 A-85 13 0 0 0 0 11 17 0.65 F 1322 Pipirelli $52.699.678 Задржи група
66 A-85 14 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 2024 Pipirelli $44.909.031 Задржи група
65 A-85 13 0 0 0 0 9 17 0.53 R2 1243 Pipirelli $41.174.418 Задржи група
64 A-85 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2346 Pipirelli $43.498.690 Задржи група
63 A-85 24 0 0 0 0 0 17 0 - 2574 Pipirelli $31.369.347 Задржи група
62 A-85 23 0 0 0 0 0 17 0 R1 2569 Pipirelli $12.992.650 Задржи група
61 A-85 11 0 1 0 0 20 17 1.18 QF 1540 Pipirelli $2.322.468 Задржи група
60 A-85 13 0 0 0 0 6 17 0.35 QF 1744 Pipirelli $14.403.494 Задржи група
59 A-85 15 0 0 0 0 2 17 0.12 R2 1862 Pipirelli $16.442.850 Задржи група
58 R-187 3 0 7 1 0 91 17 5.35 QF 3081 Pipirelli $8.190.743 Промовиран
57 R-187 5 1 4 0 0 71 17 4.18 QF 3343 Pipirelli $14.261.747 Задржи група
56 R-288 5 0 4 2 0 66 17 3.88 R2 3701 Pipirelli $7.315.384 Задржи група
55 R-288 11 0 0 0 0 28 17 1.65 R2 6756 Pipirelli $6.791.081 Задржи група
54 R-288 12 1 1 0 4 12 14 0.86 - 8421 Pipirelli $-1.326.192 Задржи група