Профил на менаџерот: Christopher Jones

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Christopher Jones
Држава: САД
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 1, 2016
Последна интеракција: Вчера во 23:26:14
Постови на форумот:265  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:11 (285)
Освоени поени:0 (840)
Победи:0 (28)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (20)
Најбрзи круга:0 (42)
Просечно поени/трка: 0 (2.95)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Авг 1, 2016)
Достигнувања:

30% отклучени

(111/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Christopher Jones Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 6
Број на најавувања:3659
Време поминато на ГПРО:1101 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 13
Позиција во сезоната:37
Пари: $?.???.???
Возач: Ralph Ashley (144)
Технички Директор: Rob Watson (87)
Екипа во целост:13
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Brabham BT62
Екипен пласман:154
Поени на тимот:220.6169

Спонзори

TAG-Heute (A45) - 15 трки
RTTL (R127) - 6 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Кариера на менаџерот Christopher Jones (Последна обнова: Мар 29 2022, 04:54:43)
WINS:

A1-Ring- (S82)
Baku City- (S55) (S82) (S84)
Brands Hatch- (S86)
Bremgarten- (S84)
Florano GP- (S82)
Istanbul- (S54) (S58)
Jeddah- (S86)
Jerez GP- (S84)
Kaunas- (S86)
Magny Cours- (S86)
Melbourne- (S58)
Mexico City- (S55)
Monte Carlo- (S82)
Montreal- (S55) (S84)
Paul Ricard- (S82)
Sakhir- (S84)
Sepang- (S55)
Serres- (S55) (S84)
Sochi- (S55)
Suzuka- (S55)
Valencia- (S82)
Yas Marina- (S68)
Zolder- (S84)

Season with most wins -7- (S55) (S84)

Season with most poles -9- (S84)

Season with most podiums-12- (S55) (S58) (S82) (S84)

Season with most fastest laps-9-(S82)

Seasons won championship- (R/S82) (R/S84)

Seasons won GPRO championship- N/A

Seasons won Cup- (R/S84)