Профил на менаџерот: Marcos Barizon

ГПРО Профил

Слика
Подржи го ГПРО идното развивање и надградување со тоа што ке станате супортер !
Шлем
Изглед на болид
Име:Marcos Barizon
Држава: Бразил
Пол:Машко
Се приклучи:Авг 23, 2016
Последна интеракција: Вчера во 21:54:15
Постови на форумот:3  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:13 (341)
Освоени поени:24 (1167)
Победи:0 (54)
Подиуми:2 (105)
Пол-позиции:0 (60)
Најбрзи круга:0 (28)
Просечно поени/трка: 1.85 (3.42)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Сеп 30, 2016)
Достигнувања:

46% отклучени

(163/352)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Marcos Barizon Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 12
Број на најавувања:10338
Време поминато на ГПРО:2314.8 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:Во брачна заедница

Преглед на податоците од играта

Група:Pro - 1
Позиција во сезоната:7
Пари: $-?.???.???
Возач: Lorenzo Francia (138)
Технички Директор: Alex Jenkins (101)
Екипа во целост:20
Гуми: Dunnolop
Име на тим: Bengadores Racing
Екипен пласман:55
Поени на тимот:338.2668

Спонзори

TAG-Heute (P25) - 12 трки
-
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
73 M-1 32 0 0 0 0 0 17 0 R1 320 Badyear $17.623.930 Испаднат
72 P-25 3 2 5 1 1 64 17 3.76 QF 123 Dunnolop $35.923.779 Промовиран
71 M-4 30 0 0 0 0 1 17 0.06 R2 2896 Dunnolop $45.185.257 Испаднат
70 P-25 1 5 9 6 0 85 17 5 R1 304 Dunnolop $43.243.008 Промовиран
69 A-66 1 11 15 12 7 152 17 8.94 W 376 Pipirelli $65.861.743 Промовиран
68 A-66 6 0 0 0 0 41 17 2.41 R2 1912 Pipirelli $43.117.938 Задржи група
67 P-19 38 0 0 0 0 0 17 0 - 1505 Yokomama $37.100.670 Испаднат
66 P-19 26 0 0 0 0 0 16 0 R1 3628 Dunnolop $319.908 Задржи група
65 P-19 4 5 8 3 1 81 17 4.76 SF 1289 Dunnolop $7.390.467 Задржи група
64 P-19 4 0 3 1 0 46 17 2.71 SF 285 Dunnolop $34.091.360 Задржи група
63 A-82 1 8 13 10 6 136 17 8 SF 588 Pipirelli $77.769.689 Промовиран
62 A-82 5 3 5 1 0 69 17 4.06 QF 745 Pipirelli $43.599.534 Задржи група
61 P-6 7 0 2 0 0 23 17 1.35 QF 370 Contimental $-10.625.206 Испаднат
60 P-6 14 0 1 0 0 13 17 0.76 R1 449 Contimental $20.896.955 Задржи група
59 P-6 12 0 1 0 1 13 17 0.76 R1 404 Contimental $11.904.768 Задржи група
58 A-20 2 2 10 4 1 96 17 5.65 R2 3787 Pipirelli $49.676.537 Промовиран
57 A-20 11 0 0 0 0 15 17 0.88 R1 1648 Pipirelli $50.476.241 Задржи група
56 R-261 1 14 15 15 9 153 17 9 W 3244 Pipirelli $54.413.149 Промовиран
55 R-261 2 4 14 7 1 131 17 7.71 F 2975 Pipirelli $-16.759.852 Задржи група
54 R-141 9 0 2 0 1 24 6 4 - 8813 Pipirelli $-7.182.105 Задржи група