Профил на менаџерот: Séverine Arapoglou

ГПРО Профил

Слика
Шлем
Изглед на болид
Име:Séverine Arapoglou
Држава: Габон
Пол:Женски
Се приклучи:Авг 24, 2016
Последна интеракција: Вчера во 08:26:53
Постови на форумот:1  (Погледни мислења)
Статистика
ГПРО Трофеи: 0
Број на трки:6 (563)
Освоени поени:6 (834)
Победи:0 (21)
Подиуми:0 (75)
Пол-позиции:0 (55)
Најбрзи круга:0 (18)
Просечно поени/трка: 1 (1.48)
Сертификат: Менаџерот го комплетираше ГПРО сертификациониот тест успешно! (Апр 13, 2018)
Достигнувања:

36% отклучени

(133/371)
Статистика за патеката  |  Резиме на трка

Контакт информации

Е-маил: Скриен
Поштенско Сандаче: Испрати приватна порака до Séverine Arapoglou Испрати приватна порака
Листа на пријатели: Логирај се за да го додадеш и овај менаџер
 Facebook:
 Twitter:
 Skype:-

Основни информации

Прво ГП: Сезона 54, Трка 13
Број на најавувања:4139
Време поминато на ГПРО:1250.2 часа
Висина:-
Тежина:-
Дата на раѓање: -
Место на раѓање:-
Местото на живеење:-
Љубовен статус:-

Преглед на податоците од играта

Група:Amateur - 70
Позиција во сезоната:11
Пари: $???.???.???
Возач: Anthony Oliver (108)
Технички Директор: Нема
Екипа во целост:20
Гуми: Pipirelli
Име на тим: Projet X
Екипен пласман:45
Поени на тимот:159.3334

Спонзори

ABC Communications (A70) - 20 трки
CTP (A70) - 7 трки
-
-
-
  • Кариера на менаџерот
  • Историја на менаџерот
  • Достигнувања
  • Историја на тимот
  • Историја на возaчи
  • Други статистики
  • Други работи
Сезона Група Позиција Победи Подиуми Пол . П.кругови Поени Трки Просечно поени/трка Куп ОБР Гуми Пари Статус
87 A-70 15 0 2 0 0 12 17 0.71 R2 2243 Pipirelli $190.435.366 Задржи група
86 A-70 16 0 1 0 0 11 17 0.65 R1 3249 Pipirelli $126.547.398 Задржи група
85 A-70 27 0 0 0 0 0 16 0 R1 4638 Pipirelli $87.503.074 Задржи група
84 A-70 13 0 0 2 0 10 17 0.59 R1 5596 Pipirelli $65.311.718 Задржи група
83 A-70 6 1 2 0 1 42 17 2.47 W 910 Pipirelli $31.486.933 Задржи група
82 P-19 35 0 0 0 0 0 16 0 R2 3384 Yokomama $23.795.192 Испаднат
81 M-2 30 0 0 0 0 0 17 0 R1 249 Avonn $27.007.828 Испаднат
80 M-2 12 0 1 0 1 11 17 0.65 R2 73 Badyear $25.539.186 Задржи група
79 M-2 22 0 0 0 0 6 17 0.35 R2 97 Yokomama $6.292.071 Задржи група
78 M-2 10 0 2 0 0 22 17 1.29 R2 2724 Contimental $26.861.536 Задржи група
77 P-11 1 5 8 8 3 89 17 5.24 W 120 Avonn $71.971.058 Промовиран
76 P-11 15 0 0 0 1 5 17 0.29 R2 381 Yokomama $73.453.715 Задржи група
75 P-11 16 0 0 1 0 8 16 0.5 SF 3130 Yokomama $114.173.927 Задржи група
74 P-11 20 0 1 0 0 6 17 0.35 R1 848 Yokomama $156.070.475 Задржи група
73 A-44 1 7 16 16 0 134 17 7.88 W 786 Pipirelli $227.887.361 Промовиран
72 A-44 6 0 4 1 0 44 17 2.59 R1 1072 Pipirelli $154.827.579 Задржи група
71 A-44 14 0 1 0 0 11 16 0.69 R1 3972 Pipirelli $127.661.706 Задржи група
70 A-44 29 0 0 0 0 0 17 0 R1 1967 Pipirelli $103.918.483 Задржи група
69 A-44 25 0 0 0 0 0 17 0 R2 2314 Pipirelli $115.118.419 Задржи група
68 A-44 15 0 0 0 0 8 16 0.5 QF 3869 Pipirelli $138.488.562 Задржи група
67 A-44 14 0 0 0 0 7 16 0.44 R1 4620 Pipirelli $88.398.865 Задржи група
66 A-44 21 0 0 0 0 1 17 0.06 QF 2122 Pipirelli $65.536.981 Задржи група
65 A-44 28 0 0 0 0 2 16 0.12 R1 3874 Pipirelli $59.426.162 Задржи група
64 R-66 2 0 9 0 0 88 17 5.18 F 3418 Pipirelli $56.512.160 Промовиран
63 A-41 20 0 0 0 0 3 16 0.19 R1 4694 Pipirelli $-260.419 Испаднат
62 P-25 33 0 0 0 0 0 17 0 - 948 Avonn $13.767.201 Испаднат
61 P-25 28 0 0 0 0 2 17 0.12 QF 418 Yokomama $11.964.316 Задржи група
60 A-79 3 2 8 4 1 92 17 5.41 R1 716 Pipirelli $59.657.040 Промовиран
59 A-79 11 0 0 0 0 12 16 0.75 R2 5396 Pipirelli $117.797.181 Задржи група
58 A-79 13 0 1 0 0 13 17 0.76 R2 1545 Pipirelli $144.826.141 Задржи група
57 A-79 24 0 0 0 0 0 17 0 R1 2096 Pipirelli $105.292.053 Задржи група
56 R-280 2 3 15 12 5 130 17 7.65 F 2305 Pipirelli $81.597.957 Промовиран
55 R-250 5 3 4 11 6 57 17 3.35 QF 4341 Pipirelli $-32.194.517 Задржи група
54 R-183 13 0 0 0 0 2 5 0.4 - 9174 Pipirelli $28.963.351 Задржи група